Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie wybierają wykonawcę prac na Hajduckiej w Chorzowie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-25 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybierają wykonawcę prac na Hajduckiej w Chorzowie
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na remont torowiska w ul. Hajduckiej w Chorzowie. Wygrała firma Silesia Invest, która złożyła najtańszą ofertę. W wyniku prac torowisko tramwajowe zmieni swoje usytuowanie.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska i jezdni w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Przebudowany zostanie cały pas jezdni. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp.

Inwestycja zakłada poprowadzenie torowiska w osi jezdni. Przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego osie torów zostaną od siebie oddalone, co pozwoli na wydzielenie lewoskrętu z południowego wlotu. Zaplanowano zmianę lokalizacji przystanków Chorzów Cmentarna i Chorzów Dom Działkowca. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

O zamówienie ubiega się pięć podmiotów z ofertami na kwotę od 22,8 mln zł brutto do 29,9 mln zł brutto. Ostatecznie wczoraj (24 marca) zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu przetargu. Wygrała firma Silesia Invest z Gliwic, która zaoferowała wykonanie prac za blisko 22,880 mln zł brutto.

Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Nie jest jeszcze rozstrzygnięty przetarg na przebudowę innego fragmentu trasy – modernizację infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. O zamówienie ubiegają się trzy firmy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5