Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje Śląskie wybierają ofertę Modertransu na krótkie tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-22 16:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie wybierają ofertę Modertransu na krótkie tramwaje
fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na dostawę dziesięciu jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów, z opcją zwiększenia zamówienia o kolejne pięć wozów. Postępowanie wygrał Modertrans, który zaoferował co prawda mniej niskiej podłogi, ale za to lepszą cenę.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych tramwajów jednoczłonowych, z czego osiem ma być jednokierunkowych, a dwa dwukierunkowe. Przewidziano też opcję w postaci dostawy pięciu kolejnych pojazdów. Długość pojazdu określono na 13,5 m, udział niskiej podłogi na min. 20%, a pojemność na co najmniej 90 pasażerów, w tym minimum 18 na miejscach siedzących. Więcej o specyfikacji pisaliśmy tutaj. Pojazdy mają być dostarczone do końca czerwca 2020 r.

W przetargu wpłynęły dwie oferty, złożone przez Modertrans i H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. Obie mieściły się w budżecie zamawiającego, określonego na kwotę 48 mln zł brutto, w tym 32,7 mln zł brutto na zamówienie podstawowe.

Dzisiaj (22 grudnia) zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu postępowania. Wybrano ofertę firmy Modertrans, która zwyciężyła jedynie ceną, za którą można było dostać 77% punktów. Producent wycenił swoją ofertę na 35,3 mln zł brutto i zaoferował 30,4% niskiej podłogi. Cegielski, który chciał 45 mln zł brutto, uzyskał więcej punktów w części technicznej – m.in. w kwestii dwukrotnie większego udziału niskiej podłogi (61,98%) oraz liczbie dodatkowych strumieni drzwi dla pasażera. Można się spodziewać, że Modertrans dostarczy tramwaj podobny do tego, który zamówił Elbląg.

Nierozstrzygnięty pozostaje drugi z przetargów na dostawę 35 tramwajów wieloczłonowych o dwóch długościach z opcją na dostawę kolejnych pięciu tramwajów. O to zamówienie rywalizują Solaris Tram i Pesa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5