Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie: W tym roku niewielkie i najpilniejsze remonty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-23 14:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie: W tym roku niewielkie i najpilniejsze remonty
fot. Twój Motorniczy
Tramwaje Śląskie przygotowują się do realizacji kolejnego unijnego projektu z perspektywy finansowej na lata 2014-2020. W tym roku jednak nie będzie jeszcze dużych inwestycji. – Przewidujemy jedynie stosunkowo niewielkie remonty infrastruktury w ramach środków inwestycyjnych spółki – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Gdzie będą się odbywały prace?

Poprzednia perspektywa unijna przyniosła dla tramwajów na Śląsku i Zagłębiu niespotykany zakres inwestycji. W dużej mierze przyczyniły się one do odbudowy wizerunku tego środka transportu, który przez wielu był odbierany jako przestarzały i zapuszczony. W ramach prac odbudowano m.in. trasę przez bytomskie Łagiewniki, wyremontowano też kilka kluczowych odcinków innych tras.

Sześć zadań remontowych

Tramwaje Śląskie przygotowują kolejny projekt z wykorzystaniem środków z nowej perspektywy na lata 2014-2020. Spółka nie zapomina jednak o niezbędnych pracach utrzymaniowych. – W związku z przygotowywaniem projektu w bieżącym roku nie przewidujemy dużych inwestycji, jedynie stosunkowo niewielkie remonty infrastruktury w ramach środków inwestycyjnych spółki – informuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki.

Na liście zadań do realizacji w tym roku znajduje się sześć przedsięwzięć. W trzech przypadkach to kontynuacja prac z roku poprzedniego. Chodzi o naprawę torowiska tramwajowego na linii 3 w Zabrzu od mostu na rzece Czerniawka do parku Pileckiego, modernizację drugiego toru linii nr 6 w Chorzowie na odcinku ul. Stabika – Nowa – Polna (prace rozpoczęły się w tym tygodniu) oraz modernizację mostu tramwajowego nad rzeką Bytomką w Zabrzu przy ul. Bytomskiej.

Najpilniejsze potrzeby uwzględnione


Nowe zadania przewidują też remont pętli Katowice Szopienice z wymianą podbudowy, podkładów i szyn. Kolejne przedsięwzięcie to modernizacja torowiska linii nr 9 wzdłuż ulicy P. Niedurnego w rejonie Huty Pokój. Ostatnia inwestycja to modernizacja torowiska wzdłuż Chorzowskiej w Katowicach.

Przyjęty harmonogram uwzględnia zakres planowanych zadań w ramach nowego projektu unijnego. Nie ma więc ryzyka dublowania prac. – Nie ma w naszej sieci miejsc, których stan techniczny wskazywałby na konieczność wstrzymania ruchu. Wskazane powyżej planowane remonty uwzględniają najpilniejsze potrzeby remontowe. Oczywiście zostają jeszcze drobne prace remontowe i roboty interwencyjne, które trudno zaplanować – mówi Andrzej Zowada.

Przebudowa wagonu

W zakresie taboru w tym roku nie jest przewidziany zakup nowych wagonów. Planowane są bieżące remonty eksploatowanych wozów, które wykona Zakład Usługowo-Remontowy Tramwajów Śląskich w Chorzowie. – Liczymy, że około połowy roku zakończy się przebudowa pierwszego wagonu serii Pt, rozpoczęta w 2015 roku i Zakład zrealizuje także drugi taki wagon – mówi Zowada. Środkowy człon w tych pojazdach będzie wymieniony na niskopodłogowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5