Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie szykują remont na al. Kołłątaja w Będzinie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-09-21 12:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie szykują remont na al. Kołłątaja w Będzinie
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Śląskie prowadzą postępowanie na opracowanie projektu dla remontu torowiska wzdłuż al. Kołłątaja w Będzinie, stanowiącej odcinek trasy do Dąbrowy Górniczej. W sumie prace miałyby objąć 2,3 km toru pojedynczego.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania zakładającego wymianę infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu alei H. Kołłątaja w Będzinie na odcinku od ronda Czeladzkiego do przystanku Będzin Paryska włącznie.

Odcinek o długości 1150 m, będący przedmiotem opracowania dokumentacji, jest fragmentem linii tramwajowej dwutorowej łączącej Będzin z Dąbrową Górniczą. Torowisko jest w całości wydzielone, wykonane na podbudowie tłuczniowej z drewnianymi podkładami. Na odcinku tym znajdują się po trzy przystanki, most nad rzeką Przemszą i wiadukt nad torami kolejowymi linii Katowice – Warszawa. Sieć trakcyjna jest przywieszona do słupów trakcyjno-oświetleniowych znajdujących się po obu stronach drogi wojewódzkiej.

Po przebudowie torowisko tramwajowe zostanie przymocowane do podkładów strunobetonowych i zasypane tłuczniem do wysokości podkładów. Sieć trakcyjna zostanie natomiast zawieszona na indywidualnych konstrukcjach wsporczych usytuowanych w ramach możliwości w osi torowiska. Konstrukcja torowiska – w przypadku płyty betonowej – powinna zapewniać trwałość i bezpieczne użytkowanie przez minimum 30 lat.

Termin składania ofert mija 28 września. O wyborze decydują cena (95%) oraz okres gwarancji (5%). Projekt ma powstać do końca czerwca 2016 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5