Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie przygotują remont trasy do Czeladzi

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaje Śląskie przygotują remont trasy do Czeladzi
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie przymierzają się – w ramach nowego projektu unijnego – do modernizacji trasy tramwajowej łączącej Będzin i Czeladź. Powstaje właśnie dokumentacja dla będzińskiego odcinka trasy.

Zadaniem wykonawcy jest opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla przyszłej modernizacji torowiska tramwajowego w Będzie w ciągu ul. Czeladzkiej od tzw. Nerki do wiaduktu nad DK86. Jedyną ofertę złożyła krakowska firma Infra-Projekt. Opiewała ona na kwotę 184,5 tys. zł – i to ją właśnie wybrały Tramwaje Śląskie. Umowę zawarto 22 września 2021 r.

Przewidziano modernizację ok. 1000 m toru pojedynczego. Torowisko na tym odcinku jest jednotorowe, i wykonane w klasycznej technologii torowiska z dosypką, z drewnianymi podkładami. Zakres obejmie przebudowę torów, przejazdów drogowo-tramwajowych, odwodnienia, układu zasilania, peronów tramwajowych i przejść dla pieszych.

Założono betonowe podkłady. Torowisko zostanie zasypane tłuczniem. Na przejazdach przewidziano prefabrykowane płyty betonowe. Infrastruktura ma zostać dostosowana do prędkości 50 km/h. Przewidziano sieć wielokrotnie skompensowaną, a w rejonie ronda Nerka – płaską (obecnie na całym odcinku przeważa sieć płaska oraz wielokrotnie pół skompensowana).Niestety, nie przewidziano rozbudowy linii. – Nie planuje się dobudowy drugiego toru ze względu na brak terenu pod rozbudowę torowiska – informuje Joanna Olszówka, kierownik działu public relations Tramwajów Śląskich.

Inwestycja będzie realizowana w formule projektuj i buduj. Jest przewidziane do realizacji w ramach rozpoczynającej się perspektywy finansowej do 2027 r. Na wiadukcie jednak prace się nie skończą. – Trasa od Będzina do Czeladzi jest planowana do modernizacji na całej długości – informuje Joanna Olszówka. Prace będą prowadzone przy wyłączonym ruchu tramwajowym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5