Tramwaje Śląskie prowadzą przetarg na przebudowę ok. kilometrowego odcinka torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w Rudzie Śląskiej na trasie linii 9 – na odcinku od wyjazdu z pętli Chebzie w sąsiedztwie budynku podstacji do Osiedla Kaufhaus. W ramach inwestycji powstaną dwie nowe mijanki.
Zamówieniem objęte jest wydzielone torowisko wzdłuż ul. Niedurnego. Początek inwestycji zlokalizowany jest na wysokości Drogowej Trasy Średnicowej a koniec w rejonie skrzyżowania ul. Piotra Niedurnego z ul. Podgórze.
Zmieni się układ torowiska. Między DTŚ a Stalową przewidziano nową mijankę. Kolejną mijankę zaplanowano na przystanku Nowy Bytom Osiedle Kaufhaus. Większość przebudowywanego torowiska tramwajowego wykonana będzie w technologii podsypkowej z zastosowaniem strunobetonowych podkładów. Przejazdy torowo-drogowe, przejścia przez torowisko oraz torowisko na wysokości przystanków wykonane będą w technologii bezpodsypkowej z zastosowaniem płyt torowych prefabrykowanych lub płyt betonowych wykonywanych w technologii „na mokro”. Przebudowane zostaną odwodnienie i sieć trakcyjna. W ramach inwestycji miałaby zostać przebudowana podstacja oraz infrastruktura towarzysząca – przystanki, perony, przejścia, dojścia i przejazdy.
Termin składania ofert mija 7 listopada. O wyborze decydują cena (80%) i gwarancja (20%). Czas realizacji umowy określono na 15 miesięcy. Inwestycja będzie prowadzona przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Zadanie jest dofinansowane z FEnIKS-a.
mat. Tramwaje Śląskie