Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Śląskie proszą o samodyscyplinę. Motorniczy nie ruszy, gdy pasażerów będzie za dużo

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-03-26 10:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie proszą o samodyscyplinę. Motorniczy nie ruszy, gdy pasażerów będzie za dużo
fot. Tramwaje Śląskie
Zgodnie z decyzją rządu w całej Polsce, co najmniej do 11 kwietnia, w tramwajach, ale także autobusach i trolejbusach, może jednocześnie podróżować tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Tramwaje Śląskie proszą pasażerów o samodyscyplinę i dostosowanie się do nowych reguł w tym trudnym czasie. Jednocześnie zapowiadają, że motorniczowie nie będą kontynuować jazdy w przypadku przepełnienia.

Najlepszym wyjściem jest w tych dniach oczywiście maksymalne ograniczenie podróży komunikacją miejską, aby warunki dla tych wszystkich osób, które muszą skorzystać z tej formy transportu, były możliwie jak najbardziej bezpieczne.

W ostatnich dniach Zarząd Transportu Metropolitalnego podjął szereg działań zmieniających codzienną organizację ruchu, które spółka Tramwaje Śląskie S.A. wdrożyła w życie. Zasada wprowadzona przez Rząd RP spowodowała jednak, że konieczne było wprowadzenie kolejnych nowych rozwiązań i modyfikacja dotychczas wprowadzonych zmian.

Najtrudniejsze wydaje się dochowanie zasady jednoczesnej podróży tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących w danym pojeździe. Jak mówi spółka – motorniczowie muszą przestrzegać tej zasady, nie wolno im kontynuować jazdy, jeśli pasażerów jest zbyt wielu. Co więcej, jeśli tramwaj jest wypełniony i nikt nie chce wysiadać na danym przystanku, motorniczy może w ogóle nie otwierać drzwi. – Apelujemy o zrozumienie dla motorniczych. Takie sytuacje będą się zdarzać. Będą też momenty, że motorniczy poprosi o opuszczenie pojazdu części pasażerów, jeśli będzie ich zbyt wielu. To nie jest zła wola motorniczych, tylko najwyższa troska o dobro pasażerów, a także konieczność stosowania się do obowiązujących zasad bez narażania się na dotkliwe mandaty. Prosimy o zrozumienie sytuacji i bezwzględne stosowanie się do poleceń motorniczych, kontrolerów ruchu tramwajowego lub pracowników ZTM – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Przypominamy, że w komunikacji tramwajowej w dni robocze obowiązują rozkłady jazdy ważne w soboty, a w weekend rozkłady jazdy ważne w niedziele. Od czwartku 26 marca przywrócone zostało kursowanie tramwajowej linii nr 11. Zawieszone pozostają linie nr: 0, 23, 30 i 38. – Od czwartku zmieniliśmy także obsadę taborową, aby umożliwić podróż większej liczbie pasażerów. Na różnych liniach w miejsce 10 wagonów pojedynczych, kursuje 10 składów dwuwagonowych. Dodatkowo na linii nr 14 zmieniony został rozkład jazdy – mówi Andrzej Zowada.

Sytuacja jest dynamiczna i zapewne w kolejnych dniach będą wdrażane dalsze zmiany w organizacji ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Liczba pasażerów będzie na bieżąco weryfikowana przez pracowników ZTM, którym zostało zlecone to zadanie. Na podstawie zebranych przez nich informacji oferta transportowa będzie zwiększana na tych liniach, z których aktualnie najczęściej korzystają mieszkańcy. Pasażerowie mogą również zgłaszać do ZTM informacje, na których liniach i w jakich godzinach liczba zajętych miejsc w pojazdach przekracza 50 proc.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5