Partner serwisu
Komunikacja

Tramwaje Śląskie kupują nowe tramwaje. W różnych wariantach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
18-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
18-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Tramwaje Śląskie kupują nowe tramwaje. W różnych wariantach
fot. Hubert Klimek / Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu
Tramwaje Śląskie ogłosiły dwa przetargi dotyczące zakupu co najmniej 50 nowych tramwajów, jedno- oraz dwukierunkowych o dwóch długościach, co najmniej 13,5-metrowych oraz 25-metrowych. Liczba zamawianych wagonów może się zwiększyć, bo w ramach opcji przewoźnik może dokupić kolejnych 25 tramwajów.

Tramwaje Śląskie ogłosiły właśnie dwa postępowania przetargowe na dostawę nowych wagonów tramwajowych. Pierwszy przetarg dotyczy dostawy 10 sztuk fabrycznie nowych tramwajów jednoczłonowych, dwukierunkowych, niskopodłogowych, o nowoczesnej konstrukcji i wysokiej jakości o długości nie mniejszej niż 13,5 m wraz z dostawą pakietu naprawczego i specjalistycznego sprzętu niezbędnego do eksploatacji wagonów.
Realizacja umowy ma nastąpić w ciągu 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy wykażą, że w okresie 5 ostatnich lat zrealizowali co najmniej dwie dostawy polegające na wyprodukowaniu i dostarczeniu minimum 5 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajowych niskopodłogowych o udziale niskiej podłogi min. 50% każda, które uzyskały homologację w co najmniej jednym z krajów Unii Europejskiej, bez względu na kraj pochodzenia Wykonawcy i miejsce dostawy.

O wyborze najlepszej oferty zdecyduje wyłącznie cena.

Drugie postępowanie dotyczy zakupu 40 fabrycznie nowych, przegubowych tramwajów jednokierunkowych i dwukierunkowych, wieloczłonowych, niskopodłogowych, o nowoczesnej konstrukcji i wysokiej jakości o długości minimalnej 22 m i nie więcej niż 25 m wraz z dostawą pakietu naprawczego i specjalistycznego sprzętu niezbędnego do eksploatacji wagonów. 30 z tych tramwajów to wagony jednokierunkowe, natomiast 10 pozostałych to wagony dwukierunkowe. W postępowaniu przewidziano też prawo opcji, opiewające na łącznie 25 tramwajów jednokierunkowych.

Umowa ma zostać zawarta na 42 miesiące, a przewoźnik chce sfinansować zakup ze środków z programu FEnIKS oraz z KPO.

W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy wykażą, że w ciągu 5 ostatnich lat zrealizowali co najmniej dwie dostawy polegające na wyprodukowaniu i dostarczeniu minimum 10 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajowych niskopodłogowych o udziale niskiej podłogi min. 60% każda, które uzyskały homologację w co najmniej jednym z krajów Unii Europejskiej, bez względu na kraj pochodzenia Wykonawcy i miejsce dostawy.
Także w tym przypadku o wyborze najlepszej oferty zdecyduje cena.

Jak na razie nie znamy dokładnej specyfikacji nowych tramwajów.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5