Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaje Śląskie kupują do 55 nowych pojazdów. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-30 10:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie kupują do 55 nowych pojazdów. Rusza przetarg
fot. MacQtosh, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetargi na zakup łącznej liczby 45 tramwajów. Jedno z postępowań zakłada dostawy 10 jednoczłonowych częściowo niskopodłogowych pojazdów jedno- i dwukierunkowych, a drugie – 35 pojazdów wieloczłonowych różnych długości. Przetargi zawierają opcję na dostawy łącznie do 10 kolejnych tramwajów.

Ruszają zapowiadane przetargi Tramwajów Śląskich. Jedno z postępowań zakłada dostawę 10 sztuk fabrycznie nowych tramwajów jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych, wraz z dostawą pakietu naprawczego i specjalistycznego sprzętu niezbędnego do eksploatacji wagonów. Dostawa obejmuje osiem wagonów jednokierunkowych oraz dwa wagony dwukierunkowe. Ponadto przewidziano opcję w postaci dostaw do pięciu sztuk tramwajów jednokierunkowych.

Termin składania ofert mija 8 września. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w okresie ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę polegającą na wyprodukowaniu i dostarczeniu minimum 5 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajowych o udziale niskiej podłogi min. 20 %, które uzyskały homologację w co najmniej w jednym z krajów Unii Europejskiej. O wyborze zadecydują cena (77%), długość niskiej podłogi przedziału pasażerskiego (15%) oraz rozwiązania techniczne (8%).

Termin realizacji ustalono na 31 grudnia 2019 r. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone najpóźniej do końca 2020 r., a wagony w ramach opcji mogą zostać dostarczone do 30 września 2022 r. Cena jednego wagonu dostarczonego z prawa opcji będzie odpowiadała cenie jednostkowej tramwaju z zamówienia podstawowego.

Drugi przetarg jest większy i obejmuje dostawy 27 sztuk fabrycznie nowych, przegubowych tramwajów jednokierunkowych, wieloczłonowych, niskopodłogowych, o długości mieszczącej się w przedziale 22-25 m oraz 8 sztuk fabrycznie nowych, przegubowych tramwajów jednokierunkowych, wieloczłonowych, niskopodłogowych, o długości mieszczącej się w przedziale 30-32 m. Zamówienie zawiera też prawo opcji w postaci dostaw do 5 sztuk nowych wagonów tramwajów 25-metrowych bez pakietu naprawczego i sprzętu specjalistycznego.

Termin składania ofert mija 8 września. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w okresie ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę polegającą na wyprodukowaniu i dostarczeniu minimum 10 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajowych niskopodłogowych o udziale niskiej podłogi min. 60 %, które uzyskały homologację w co najmniej jednym z krajów Unii Europejskiej. O wyborze zadecydują cena (80%), długość niskiej podłogi przedziału pasażerskiego (10%) oraz rozwiązania techniczne (10%).

Termin realizacji ustalono dla wagonów 25-metrowych – do 31 marca 2020 r., a dla wagonów 32-metrowych – do 30 czerwca 2020 r. Przewidziano dostawy maksymalnie czterech pojazdów jednego typu na miesiąc. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone najpóźniej do końca 2020 r., a wagony w ramach opcji mogą zostać dostarczone do 30 września 2022 r. Cena jednego wagonu dostarczonego z prawa opcji będzie odpowiadała cenie jednostkowej tramwaju z zamówienia podstawowego bez pakietu naprawczego i sprzętu specjalistycznego.

Zapisy dokumentacji opisujemy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie tramwaje dla Tramwajów Śląskich? Szczegóły przetargu

Komunikacja

Jakie tramwaje dla Tramwajów Śląskich? Szczegóły przetargu

Witold Urbanowicz 31 lipca 2017

Świętochłowice: Rusza przetarg na remont torów na Bytomskiej

Przestrzeń

Świętochłowice: Rusza przetarg na remont torów na Bytomskiej

Witold Urbanowicz 28 lipca 2017

Jeszcze w lipcu przetarg Tramwajów Śląskich na tabor

Komunikacja

Jeszcze w lipcu przetarg Tramwajów Śląskich na tabor

Witold Urbanowicz 10 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5