Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje Śląskie kupią więcej używanych pojazdów z Frankfurtu?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-29 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie kupią więcej używanych pojazdów z Frankfurtu?
fot. Tramwaje Śląskie
Tramwaje Śląskie będą kontynuować przebudowy wagonów PT, pozyskanych z Frankfurtu nad Menem. Prowadzone będą również modernizacje Citadisów. W tym roku powinny odbyć się też pierwsze dostawy nowych wagonów.

Tramwaje Śląskie – w ramach realizowanego projektu unijnego – czekają na nowe wagony od dwóch polskich dostawców. W czerwcu zeszłego roku spółka zawarła umowę z Pesą na dostawy 27 nowych tramwajów niskopodłogowych, jednokierunkowych o długości 25 m oraz 8 nowych tramwajów niskopodłogowych, jednokierunkowych o długości do 32 m. Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwszy nowy wagon ma trafić do przewoźnika w drugiej połowie 2019 roku, a całe zamówienie ma zostać zrealizowane do połowy 2020 r. Przewidziano również opcję w postaci dostaw do 5 sztuk nowych wagonów tramwajów 25-metrowych w okresie do 2022 r.

W marcu 2018 r. TŚ podpisały natomiast umowę z Modertransem na dostawy 10 sztuk fabrycznie nowych tramwajów jednoczłonowych, z czego osiem ma być jednokierunkowych, a dwa dwukierunkowe. Przewidziano też opcję w postaci dostawy pięciu kolejnych pojazdów. Nowe tramwaje – w ramach zamówienia podstawowego – mają zostać dostarczone do końca czerwca 2020 r.

Dostawy nowych tramwajów nie wyczerpują planów taborowych spółki. Jak informuje Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich, w tym roku prowadzone będą modernizacje wagonów tramwajowych typu Citadis, a także używanych wagonów typu PT do standardu Ptm. Tramwaje z Frankfurtu nad Menem w ramach modernizacji stają się jednokierunkowe, a środkowy człon wymieniany jest na niskopodłogowy.

Niewykluczone, że Tramwaje Śląskie sprowadzą większą liczbę pojazdów używanych. – Rozważamy możliwość nabycia wagonów serii PT z Frankfurtu, w celu przebudowy do standardu Ptm w naszym Zakładzie Usługowo-Remontowym w Chorzowie Batorym. Trwają rozmowy ze stroną niemiecką na ten temat. Na ten moment nie jest to jednak nic pewnego – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5