Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje Śląskie dostały prawie 400 mln zł dofinansowania

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-12-11 13:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Ministerstwo Rozwoju

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie dostały prawie 400 mln zł dofinansowania
fot. MacQtosh, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie dostaną prawie 400 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Za te środki spółka zmodernizuje i zbuduje linie tramwajowe oraz kupi nowe składy.

Dzisiaj (11 grudnia) CUPT podpisał umowę z Tramwajami Śląskimi na realizację części I kolejnego projektu infrastrukturalnego. Projekt obejmie 10 miast: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Świętochłowice i Zabrze. Jego wartość to prawie 767 mln zł, a dofinansowania unijnego nieco ponad 393 mln. Na inwestycję składa się aż 26 zadań infrastrukturalnych. 24 związane są z przebudową istniejącej infrastruktury, a dwa dotyczą budowy nowego torowiska (w Sosnowcu, w dzielnicy Zagórze, od pętli tramwajowej do ronda Jana Pawła II oraz w Katowicach wzdłuż ul. Grundmanna). Łącznie to ok. 42 km linii tramwajowych. W ramach projektu Tramwaje Śląskie kupią też 45 nowych tramwajów.

– o jedna z największych inwestycji z zakresu komunikacji miejskiej w Polsce. Właśnie oceniamy kolejne dwa etapy inwestycji spółki, polegające na budowie i modernizacji torowisk. Jeśli ocena będzie pozytywna, dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko na projekty Tramwajów Śląskich może wzrosnąć o około 170 mln zł – powiedział Witold Słowik, wiceminister rozwoju.

W sumie ma dofinansowanie komunikacji zbiorowej na Śląsku i w Zagłębiu w programie przeznaczono około 820 mln zł. Ponad 650 mln zł jest już zagospodarowane w podpisanych umowach z Tychami na zakup autobusów niskoemisyjnych oraz trolejbusów (dofinansowanie 100 mln zł), PKM Katowice na zakup autobusów (dofinansowanie 37,5 mln zł), Katowicami na budowę węzła przesiadkowego Sądowa (dofinansowanie 34,6 mln zł), Jaworznem na zakup elektrobusów (dofinansowanie 30,6 mln zł), PKM Gliwice na zakup autobusów (29,3 mln zł) oraz KZK GOP na rozbudowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (26,4 mln zł).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5