Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaje Pesy niezawodne w ponad 96%

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-01 09:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Pesy niezawodne w ponad 96%
fot. WU
Pesa, wbrew pojawiającym się opiniom, może pochwalić się naprawdę niezawodnymi tramwajami. Dotyczy to również Krakowiaków, które odpowiadają wszystkim wskaźnikom założonym w specyfikacji.

Witold Urbanowicz, Transport-publiczny.pl: Pojawiają się głosy, że Krakowiaki sprawiają dużo problemów?

Marcin Grzyb, szef marketingu krajowego rynku lekkich pojazdów w Pesie:
Opinie są przesadzone co również potwierdzają wypowiedzi medialne przedstawicieli MPK. Wiadomo, że w trakcie wprowadzania nowego typu tramwajów do eksploatacji pojawiają się choroby wieku dziecięcego. Pojazdy są jednak sprawne, realizują zadania przewozowe. Wskaźniki eksploatacyjne, wynikające ze specyfikacji zamówienia, wypełniamy i są one na poziomie wskaźników osiąganych przez tabor naszej konkurencji.

Jakie doświadczenia płyną z eksploatacji Jazzów?

Mogę podać przykład z Gdańska, gdzie jeździ pięć pojazdów tego typu. Nasz klient już dwukrotnie w tym roku osiągnął wskaźniki eksploatacyjne – zarówno sprawności, jak i gotowości – na poziomie 100%. Historycznie, na innych pojazdach eksploatowanych przez ZKM, nie osiągnięto takiego wyniki.

Gdańsk nie jest jednak wyjątkiem. Ogólny wskaźnik sprawności tramwajów PESA w roku 2016 eksploatowanych w całej Polsce (niespełna 500 tramwajów) wynosi średnio 96-97 %.

Jeżeli jesteśmy przy Gdańsku, to tam porządnie zalało Swinga. Czy wiadomo już co z nim się będzie działo?

Naprawa pojazdu była przedmiotem postępowania przetargowego. Nikt nie przystąpił do zadania dotyczącego naprawy przedmiotowego tramwaju. W związku z brakiem zgody na zmiany w wymaganiach na etapie zadawania pytań – również PESA do postępowania nie przystąpiła. Obecnie ZKM prowadzi samodzielnie naprawę pojazdu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa z najtańszą ofertą na tramwaje dla Poznania

Komunikacja

Pesa z najtańszą ofertą na tramwaje dla Poznania

Witold Urbanowicz 24 listopada 2016

Pesa wykluczona z krakowskiego przetargu na tramwaje

Prawo & Finanse

Pesa wykluczona z krakowskiego przetargu na tramwaje

Witold Urbanowicz 10 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5