Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj wodny we Wrocławiu? Ruszają konsultacje

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-11-30 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj wodny we Wrocławiu? Ruszają konsultacje
fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Tramwajem wodnym poruszano się po Breslau jeszcze przed II wojną światową, a także po niej już w polskim Wrocławiu. Czy uzupełnienie komunikacji w mieście, w którym jest tak wiele rzek i mostów o tramwaj wodny jest możliwe i potrzebne?

Miasto rozważa przywrócenie tramwaju na Odrze. Ten środek transportu miałby wspomagać komunikację publiczną, a nawet stanowić połączenie Wrocławia z innymi miejscowościami na Dolnym Śląsku.

W koncepcji opracowano lokalizację przystanków, zaplanowano trzy kursy dziennie na trasach wynoszących łącznie 116 km. Na obszarze, który byłby w zasięgu tramwaju, mieszka około 300 tys. osób. Taki środek transportu poprawiłby ich dojazd do zoo, opery, teatrów czy kina. Teraz miasto chce poznać opinię mieszkańców i armatorów.Którędy popłynie tramwaj wodny? W pierwszej kolejności zaprojektowano pięć tras z możliwością ich przedłużenia.

Czerwona: będzie rozpoczynać się nieopodal Elektrowni Wodnej Wrocław I. Poprowadzi w górę rzeki, opływając Kępę Mieszczańską z lewej strony. Przez Port Miejski i okolice mostu Milenijnego doprowadzi do osiedla Maślice.

Żółta: rozpocznie się w rejonie mostu Uniwersyteckiego. Będzie wiodła od Wyspy Słodowej i bulwarów do Śluzy Szczytniki, zoo i kładki Zwierzynieckiej.

Niebieska: będzie stanowić kontynuację trasy żółtej – będzie rozpoczynać się w rejonie mostu Zwierzynieckiego. Następnie, Starą Odrą, będzie prowadzić do Kanału Miejskiego. Zakończy swój bieg w rejonie mostów Osobowickich i Śluzy Miejskiej.

Zielona: umożliwi połączenie tras niebieskiej i czerwonej. Zacznie się w rejonie mostów Osobowickich i Śluzy Miejskiej, a dzięki przystankom w rejonie ul. Osobowickiej będzie stanowić połączenie z przystankiem zlokalizowanym w rejonie Portu Miejskiego.

Pomarańczowa: rozpocznie się w rejonie kanału Różanka. Kolejne przystanki będą zlokalizowane przy moście Trzebnickim i mostach Warszawskich. Dalej poprowadzi przez Kanał Żeglugowy. Ostatni przystanek ma mieścić się blisko skrzyżowania ul. Marco Polo z ul. Ferdynanda Magellana.

W ramach konsultacji 30.11 odbędzie się e-spotkanie dla mieszkańców. Potem 2.12 – spotkanie z armatorami białej floty Wrocławskiego Węzła Wodnego. Narada konsultacyjna, odbędzie się 7.12 w Odra Centrum. Obowiązują na nią zapisy. Przez cały okres trwania konsultacji, od 23.11 do 19.12, będzie można wypełnić e-formularz.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Moskwa myśli o regularnych tramwajach wodnych

Przestrzeń

Moskwa myśli o regularnych tramwajach wodnych

Witold Urbanowicz 17 września 2020

Elektryczny tramwaj wodny połączył dwie dzielnice Kopenhagi

Komunikacja

Elektryczny tramwaj wodny połączył dwie dzielnice Kopenhagi

Rafał Dybiński 08 lipca 2020

We Wrocławiu będą regularne tramwaje wodne? Powstanie studium wykonalności

Przestrzeń

We Wrocławiu będą regularne tramwaje wodne? Powstanie studium wykonalności

Janusz Krzeszowski / www.wroclaw.pl 23 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5