Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie z przetargiem na projekt trasy do Dw. Zachodniego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-03 09:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie z przetargiem na projekt trasy do Dw. Zachodniego
fot. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie ogłosiły kolejny już przetarg w ramach trasy, która ma połączyć Wolę, Dw. Zachodni z Mokotowem i Wilanowem. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka na Ochocie, między Dw. Zachodnim a Grójecką, ale bez samego tunelu pod torami kolejowymi – jego budowa będzie elementem inwestycji PKP PLK.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia budowy trasy tramwajowej w ciągu Bitwy Warszawskiej 1920 r. na odcinku od Dw. Zachodniego do Grójeckiej. To element trasy, która ma połączyć Wolę, Ochotę z Mokotowem i Wilanowem.

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, a także opracuje dokumentację na potrzeby przyszłego przetargu budowlanego. W ramach opcji przewidziano też nadzór autorski. Wykonawca powinien przygotować dokumentację projektową oraz uzyskać wszelkie zgody w ciągu 18 miesięcy. W sumie – na zamówienie podstawowe i nadzór – przeznaczono 1450 dni, czyli około cztery lata. Szacowana wartość zamówienia to 3,29 mln zł netto.

Od podziemnego przystanku po południowej stronie Dworca Zachodniego torowisko będzie poprowadzone ok. 550-metrowym tunelem pod Parkiem Zachodnim. Wyjazd znajdzie się po środku ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., na wysokości hotelu Ibis. Następnie torowisko prowadzić będzie środkiem, między jezdniami, do Grójeckiej. Tutaj zaplanowano pełną „gwiazdę”, czyli rozjazdy umożliwiające jazdę we wszystkie strony.

Postępowanie nie obejmuje tunelu pod samym Dworcem Zachodnim. Jego budowa będzie elementem przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, prowadzonej przez PKP PLK. Według naszych informacji przetarg kolejowy ma zostać ogłoszony w najbliższym okresie.

Termin składania ofert mija 8 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (80%) oraz doświadczenie projektantów (20%).

Pod koniec kwietnia Tramwaje Warszawskie, wspólnie z MPWiK, ogłosiły przetarg na projekt i budowę kolektora wraz z torowiskiem tramwajowym w ul. Gagarina. To jedna z odnóg trasy do Wilanowa. Zmieniony termin składania ofert mija 17 lipca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Ruszył pierwszy przetarg na tramwaj do Wilanowa

Prawo & Finanse

Warszawa. Ruszył pierwszy przetarg na tramwaj do Wilanowa

jd/inf. pras. 30 kwietnia 2019

Warszawa: Pełna gwiazda na Ochocie. Powstanie węzeł tramwajowy

Przestrzeń

Warszawa: Pełna gwiazda na Ochocie. Powstanie węzeł tramwajowy

Witold Urbanowicz 18 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5