Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Tramwaje Warszawskie szykują się do umowy na zakup 583 biletomatów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-10-26 16:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie szykują się do umowy na zakup 583 biletomatów
fot. WU
Tramwaje Warszawskie poinformowały, że prawomocnie został rozstrzygnięty spór w przetargu na nowe biletomaty. – Szykujemy się do podpisania umowy z Mennicą. Nastąpi to w ciągu kilku tygodni – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Urządzenia pojawią się we wszystkich tramwajach i wagonach.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i kompleksowa obsługa serwisowo-eksploatacyjna mobilnych automatów biletowych. Zamówienie podstawowe zakłada montaż, uruchomienie i leasing operacyjny 583 biletomatów z funkcjonalnością płatności bezgotówkowej. Okres leasingu ustalono na 60 miesięcy od odbioru danego biletomatu. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Przewidziano też opcje – jedna zakłada leasing 583 biletomatów przez kolejne 36 miesiące, a druga montaż, uruchomienie i 36-miesięczny leasing operacyjny 178 nowych biletomatów w nowych tramwajach.

W postępowaniu startowały trzy firmy, które wyceniły usługę na kwoty od 25,6 mln zł brutto do 31,5 mln zł brutto. W maju zamawiający wybrał najtańszą ofertę, złożoną przez Mennicę, która pokonała Merę oraz konosrcjum GMV i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas. Od decyzji tej odwołała się Mera. Jak poinformował wczoraj (25 października) Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich, skarga została prawomocnie oddalona. – Szykujemy się do podpisania umowy. Powinno to nastapić w ciągu najbliższych tygodni – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich

Przewidziano, że montaż i uruchomienie biletomatów nastąpi w okresie 10 miesięcy od podpisania umowy, przy czym pierwsza partia 70 biletomatów ma zostać uruchomiona w ciągu 4 miesięcy. Uruchomienie prawa opcji jest uzależnione od terminu dostaw nowych tramwajów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta tramwaju na Kasprzaka

Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta tramwaju na Kasprzaka

Witold Urbanowicz 25 października 2018

Drogi prąd uderza w tramwaje

Prawo & Finanse

Drogi prąd uderza w tramwaje

Witold Urbanowicz 23 października 2018

Tramwaje Warszawskie  rozszerzą priorytet. Kilkanaście skrzyżowań

Komunikacja

Tramwaje Warszawskie rozszerzą priorytet. Kilkanaście skrzyżowań

Witold Urbanowicz 19 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5