Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Tramwaj na Tarchominie. Siedem firm zaproszonych do składania ofert

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-25 15:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj na Tarchominie. Siedem firm zaproszonych do składania ofert
Fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Warszawskie prowadzą właśnie przetarg na rozbudowę linii tramwajowej na Tarchominie o odcinek do Nowodworów. Zaproszono właśnie siedem firm do składania ofert. Linia ta będzie gotowa na przełomie 2016 i 2017 r.

Trasa tramwajowa na Tarchominie jest realizowana w kilku etapach. Jako pierwszy powstał odcinek przez most Północny do przystanku Stare Świdry. Następnie wydłużono ją do pętli Tarchomin Kościelny przy Mehoffera. Teraz przyszła kolej na następny odcinek – do Nowodworów. Przetarg na jego realizację ogłoszono w październiku zeszłego roku.

Postępowanie jest dwuetapowe. W pierwszej kolejności firmy zainteresowane przetargiem składają wnioski o udział. W sumie wpłynęło jedenaście takich wniosków. Ostatecznie Tramwaje Warszawskie, po ich analizie, zaprosiły siedem podmiotów do składania ofert. W kolejnym etapie udział mogą więc brać konsorcja:
  • Balzola Polska, Construcciones y Promociones Balzola (Hiszpania) i TAUMER (Polska),
  • Polski, słowacki i czeski oddział firmy Skanska,
  • ZUE (Polska) i Strabag (Polska),
  • Trakcja PRKiI, Comsa (Hiszpania) i AB Kauno Tiltai (Litwa),
  • Mostostal Warszawa (Polska), Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK (Polska), ELEKTROBUDOWA (Polska),
  • BUDIMEX (Polska), Zakład Sieci i Zasilania (Polska), KZN RAIL (Polska),
  • TOR-KAR-SSON sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa (Polska).
Termin składania ofert mija 31 marca br.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Światowida. Na ok. 1,5-kilometrowym odcinku przewidziano dwa zespoły przystankowe – na skrzyżowaniach z Hanki Ordonówny i Stefanika. Torowisko zostanie wykonane w technologii bezpodsypkowej – w zależności od lokalizacji z zabudową asfaltową bądź trawiastą. Linia w tym etapie nie będzie zakończona pętlą (tę przewidziano dopiero na kolejnym, ostatnim odcinku) – trasę mają obsługiwać tramwaje dwukierunkowe. Elementem inwestycji jest też budowa stacji prostownikowej Nowodwory wraz z wyposażeniem i zasilaniem.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami prace mają ruszyć w drugim kwartale tego roku. Wykonawca będzie miał na ich realizację osiem miesięcy. W kolejnym etapie tramwaje mają dojechać do planowanej pętli Winnica w rejonie Modlińskiej. Na razie Tramwaje Warszawskie czekają na przygotowanie dokumentacji zamiennej dla budowy trasy i rozbudowy ulicy Światowida, która stanie się podstawą dla przetargu na dalszą rozbudowę trasy.

Inwestycja jest częścią projektu "Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru", zgłoszonego do dofinansowania unijnego. Oprócz Tarchomina, obejmuje on budowę torowiska na zachodnim odcinku ulicy Kasprzaka na Woli oraz dostawę dziesięciu tramwajów dwukierunkowych. W sumie, w ramach nowej perspektywy unijnej, Tramwaje Warszawskie mają zamiar zrealizować cztery trasy tramwajowe oraz kupić 120 nowych pojazdów. Pierwszy przetarg na tabor w tym roku. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie: Ambitny rok. Co się zmieni w 2016 r.?

Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie: Ambitny rok. Co się zmieni w 2016 r.?

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2016

Jedenastu zainteresowanych przedłużeniem tramwaju na Tarchominie

Prawo & Finanse

Jedenastu zainteresowanych przedłużeniem tramwaju na Tarchominie

Witold Urbanowicz 27 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5