Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-10-17 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca
fot. WU
Tramwaje Warszawskie wysłały zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia przetargu na budowę dalszego odcinka linii tramwajowej na Tachominie. Postępowanie ma ruszyć za półtora miesiąca i objąć odcinek od razu do Winnicy.

Tramwaje Warszawskie wysłały ogłoszenie informacyjne o zamiarze ogłoszenia przetargu na kolejny odcinek linii tramwajowej na Tarchominie wraz z rozbudową układu drogowego ul. Światowida. Inwestycja obejmuje budowę dwutorowej trasy tramwajowej w ul. Światowida na odcinku od ul. Strumykowej do pętli Winnica wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach zaplanowanych robót tramwajowych wykonane zostanie torowisko z zabudową roślinną i asfaltową w ciągu ul. Światowida, pętla tramwajowa i autobusowa „Winnica” wraz z przystankami tramwajowymi i tramwajowo–autobusowymi, wyposażonymi m.in. w system informacji pasażerskiej oraz układ zasilania trasy tramwajowej. W ramach robót drogowych wykonana zostanie rozbudowa istniejącej ul. Światowida (w tym skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Dionizosa/Poetów) wraz z budową nowych chodników i ścieżek rowerowych. W ramach zamówienia konieczne będzie również przebudowanie instalacji kolidujących z planowaną infrastrukturą torowo-drogową w tym budowę przepustu.

Zgodnie z ogłoszeniem, ogłoszenie o zamówieniu ma zostać opublikowane na przełomie listopada i grudnia. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych.

Trasa tramwajowa na Tarchomin jest realizowana etapami. Pierwszy odcinek – od Młocin do przystanku Stare Świdry – został udostępniony w styczniu 2013 r. Następnie w grudniu 2014 r. trasę przedłużono do Tarchomina Kościelnego, gdzie znajduje się pętla. W lutym 2017 r. tramwaje dowiozły pasażerów w rejon skrzyżowania Ordonówny i Światowida na Nowodworach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5