Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-07-19 12:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj na Tarchomin znowu z odwołaniami
Fot. Łukasz Malinowski
Wpłynęły trzy odwołania od wydanej decyzji środowiskowej dla tramwaju na Tarchomin. W tej chwili nie wstrzymują one ani nie opóźniają prowadzonego procesu inwestycyjnego.

Odwołania do Biura Ochrony Środowiska złożyli: Zielone Mazowsze, Stowarzyszenie ekologiczne Światowid oraz Wspólnota Mieszkaniowa Poetów 10B. Stowarzyszeniom prawdopodobnie nie podoba się zbyt szeroki przekrój ul. Światowida (2x3 pasy ruchu), natomiast wspólnocie przebieg końcowy trasy. - Odwołania trafią lub już trafiły do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wraz z całą dokumentacją i SKO będzie je teraz rozpatrywać. Prawdopodobnie do końca roku zapadnie rozstrzygnięcie - zakłada Wojciech Tumasz, białołęcki radny i członek Siskomu.

W tej chwili odwołania nie wstrzymują prowadzonych przygotowań do inwestycji. - Odwołania w zasadzie nie mają wpływu na proces inwestycyjny, o ile niekorzystne dla inwestora rozstrzygnięcie (uchylenie decyzji środowiskowej) nie nastąpi przed uzyskaniem przez inwestora zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) - mówi Tumasz. Zarząd Transportu Miejskiego w zeszłym miesiącu zapowiadał, że decyzja ZRID powinna zostać uzyskana pod koniec sierpnia, a we wrześniu prawdopodobnie zostanie rozstrzygnięty przetarg i podpisana umowa z wykonawcą. - Jeśli inwestor uzyska ZRID, a decyzja środowiskowa zostanie uchylona po wydaniu ZRID-u, to zapewne skarżący wystąpią z wnioskiem o nieważność ZRID - zakłada Wojciech Tumasz.

Zdaniem radnego istnieją szanse, że instancje odwoławcze przychylą się wniosków skarżących. - Niestety, ale inwestor niedostatecznie uzasadnił potrzebę budowy ul. Światowida w przekroju 2x3 pasy ruchu - nie było w dokumentacji żadnych dokumentów wskazujących jednoznacznie, że taki przekrój jezdni ul. Światowida jest najlepszy z możliwych, zwłaszcza, że składane były wnioski o przekrój 2x2 pasy ruchu - przekonuje Wojciech Tumasz.

ZTM zmaga się z postępowaniem środowiskową dla tramwaju na Tarchomin od 2009 r. Pierwsza decyzja, w wyniku protestu mieszkańców, została uchylona przez Sam

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Komunikacja

Warszawa: Dwójka pozostanie szczytowa

Witold Urbanowicz 28 sierpnia 2013

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Komunikacja

Warszawa: Dwójka przez Most Północny tylko w szczycie

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5