Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-02-24 09:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław (Wroclaw.pl)

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP
Mat. UM Wrocław
Do obecnej pętli autobusowej przy ul. Rogowskiej i w pobliże dworca PKP ma dojeżdżać tramwaj na Nowy Dwór. Urzędnicy mają już gotową koncepcję na wydłużenie przyszłej trasy tramwajowe o postulowany przez mieszkańców odcinek. Tramwaj może tam pojechać wiosną 2020 roku.

Pętla tramwajowa ma powstać wokół obecnej pętli autobusowej Nowy Dwór. Tramwaj od Strzegomskiej docierałby tam ulicą Rogowską. Po drodze zatrzymywałby się na 4 przystankach (łącznie z końcowym na pętli). Takie rozwiązanie zapewni dostępność przystanków do 500 metrów od domu dla 94 procent mieszkańców osiedla. A zaledwie 300 metrów do tramwaju miałoby 70 procent osób zamieszkujących Nowy Dwór i część Muchoboru Małego.

– Jest już gotowa koncepcja dla inwestycji z tym wydłużeniem. Złożyliśmy też dokumenty do RDOŚ i staramy się o decyzję środowiskową dla całości trasy. Planujemy też zaktualizowanie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. Ostateczne decyzje w tej sprawie i tak będą zapadać dopiero w połowie roku – mówi Zbigniew Komar, zastępca dyrektora departamentu Infrastruktury i Gospodarki.


mat. UM Wrocław

Cała inwestycja łącznie z ostatnim odcinkiem do pętli Nowy Dwór ma kosztować według prognoz około 230 milionów złotych. Urzędnicy będą starać się, aby Unia Europejska dołożyła więcej środków niż wstępnie zakładano. Jeśli wysokość dofinansowania byłaby na tym samym poziomie, wzrośnie po prostu procentowy udział miasta w finansowaniu tej inwestycji. Pieniądze na wkład własny dla budowy trasy są zapisane w wieloletniej prognozie finansowej Miasta. Projekt jest na tzw. liście podstawowej, co oznacza, że przyznanie dofinansowania z UE nie odbywa się poprzez konkursowe oceny rywalizujących projektów.

Przypomnijmy. Trasa na Nowy Dwór jest planowana jako wydzielona, odrębna jezdnia autobusowo-tramwajowa. Ma przebiegać od pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania ul. Strzegomskiej i Rogowskiej, gdzie planowano tymczasową pętlę. Teraz zdecydowano, że tramwaj od razu pojedzie wokół osiedla do pętli Nowy Dwór. Najtrudniejszym elementem inwestycji będzie budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w okolicach ul. Robotniczej. Obecnie trwa przygotowanie projektu, który zleciła spółka Wrocławskie Inwestycje w ramach już realizowane kontraktu z wykonawcą. Prace budowlane planowane są na lata 2018-2020. Uruchomienie przewozów zgodnie z harmonogramem inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2020 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław zaprojektuje tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław zaprojektuje tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 07 marca 2016

Wrocław: Przetarg na projekt tramwaju na Nowy Dwór w lutym?

Przestrzeń

Wrocław: Przetarg na projekt tramwaju na Nowy Dwór w lutym?

Witold Urbanowicz 09 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5