Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj na Naramowice do Umultowa. Poznań wystąpi o środki na dokumentację

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
25-02-2020
Ostatnia modyfikacja:
08-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaj na Naramowice do Umultowa. Poznań wystąpi o środki na dokumentację
mat. prasowe
Rada Miasta Poznania dała zgodę na wystąpienie o dofinansowanie opracowania dokumentacji przedłużenia linii tramwajowej z Naramowic do Umultowa. Przedsięwzięcie będzie trzecim etapem i kontynuacją budowanej obecnie trasy tramwajowej od pętli Wilczak do ul. Błażeja.

W związku z naborem wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF) w sektorze transportu miasto Poznań ubiega się o dofinansowanie projektu polegającego na sporządzeniu dokumentacji studyjnej dla III etapu trasy tramwajowej na Naramowice w Poznaniu. Przedsięwzięcie ma być kontynuacją budowanej obecnie trasy od pętli Wilczak do ul. Błażeja, a także etapu II – od pętli Wilczak do ul. Małe Garbary. Zapewni to połączenie z dworcem kolejowym Poznań Garbary na linii E-20 i Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz ze ścisłym centrum miasta.

Trasa etapu III ma zaczynać się od końcówki czołowej przy ul. Błażeja, a kończyć się planowanym zintegrowanym węzłem przesiadkowym Umultowo zlokalizowanym w okolicy niedawno wybudowanej szkoły. W ramach węzła oprócz końcówki tramwajowej planuje się zaprojektowanie pętli autobusowej, parkingu Bike&Ride oraz Park&Ride, a także teren pod stację roweru miejskiego. Ponadto zaprojektowany zostanie bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową nr 395 oraz dojazd do węzła przesiadkowego z kierunku północnego.

Wymogiem formalnym złożenia wniosku jest m.in. przedstawienie załącznika informującego o zabezpieczeniu środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z realizacją projektu.


mat. prasowe
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5