Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj na Naramowice – torowisko i słupy trakcyjne już na całej długości

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-12-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Zaawansowanie prac na placu budowy trasy tramwajowej na Naramowice pozwala już w najbliższy weekend przyłączyć nową sieć trakcyjną do oddanego do użytku odcinka winogradzkiego. W piątkowy wieczór na ul. Naramowickiej między ul. Lechicką a Włodarską wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Kontynuowane są również prace wykończeniowe na drogach, które wiążą się z krótkotrwałymi zmianami organizacji ruchu - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. 

- Torowisko na całej trasie do ul. Błażeja zostało już ułożone, mamy więc ciągłość. Stanęły również wszystkie słupy trakcyjne i rozwieszana jest na nich sieć, która już w przyszłym roku będzie zasilać prądem tramwaje. Na najbliższy weekend w rejonie przystanku Lechicka/Naramowicka planujemy prace polegające na połączeniu istniejącej sieci trakcyjnej z nową – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak informuje spółka, prace te wiążą się z koniecznością wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej na odcinku od pętli Wilczak do przystanku Lechicka/Naramowicka, dlatego w dniach 18-19 grudnia tramwaje linii nr 3 pojadą skróconą trasą do pętli Wilczak. Wyłączenie napięcia pozwoli połączyć sieć trakcyjną na odcinku winogradzkim z nową, która rozwieszana jest nad powstającym odcinkiem trasy tramwajowej między węzłem Lechicka/Naramowicka a ul. Błażeja. Uruchomiony zostanie autobus „za tramwaj”, który będzie zatrzymywał się na tymczasowym przystanku w rejonie dotychczasowego tramwajowego (przed ul. Lechicką jadąc od ul. Włodarskiej). Szczegółowe informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na stronie ZTM.

Podobnie jak na oddanym już do użytku winogradzkim odcinku trasy tramwajowej, torowisko między ul. Lechicką a ul. Błażeja pokryte zostanie w większości rozchodnikiem. Wykonawca zajmuje się jeszcze m.in. budową nowych przystanków komunikacji miejskiej oraz powstającym wzdłuż trasy układem drogowym. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na przyszły rok.

W piątek 17 grudnia, w godzinach wieczornych, wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Naramowickiej między ul. Lechicką a skrzyżowaniem z ul. Ziarnistą i Włodarską. W tym samym czasie zamknięty zostanie przejazd śladem tzw. południowej łącznicy, równolegle do ul. Lechickiej. Od tej pory ruch ul. Lechicką w relacji wschód-zachód w obu kierunkach będzie odbywał się wyłącznie pod wiaduktem. Wyłączony fragment zostanie przebudowany tak, by docelowo mógł stanowić południową łącznicę powstającego węzła drogowego na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej, Lechickiej i al. Praw Kobiet.

PIM przypomina, że do świąt Bożego Narodzenia, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wykonawca będzie kontynuował prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni na drogach przy powstającej trasie tramwajowej. Ze względu na dynamikę robót, wiążą się one z krótkotrwałymi zmianami organizacji ruchu. 16 grudnia wykonawca w dalszym ciągu będzie realizował prace na skrzyżowaniu al. Praw Kobiet i Łużyckiej, które mogą wiązać się z koniecznością wprowadzenia kilkugodzinnego ruchu wahadłowego - podsumowuje spółka.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5