Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj na Gocław: Przetarg na projekt do końca III kwartału 2019 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-08-23 10:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj na Gocław: Przetarg na projekt do końca III kwartału 2019 r.
fot. MJ
Trwają przygotowania do realizacji trasy tramwajowej na Gocław. Jak informuje Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy, jeszcze w tym kwartale miałby ruszyć przetarg na projekt. Natomiast umowa z wykonawcą robót budowlanych miałaby zostać podpisana w IV kwartale 2021 r.

Jedną z szeregu planowanych nowych linii tramwajowych w Warszawie jest trasa na Gocław. Projekt Tramwajów Warszawskich zakłada budowę 4-kilometrowej linii na Gocław z zakupem 18 tramwajów (w ramach już podpisanej umowy z Hyundaiem). Inwestycja obejmuje stworzenie parku linearnego oraz remont torów od ronda Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Nowa trasa tramwajowa rozpocznie się w rejonie przystanku Park Skaryszewski przy al. Waszyngtona. Torowisko będzie poprowadzone równolegle do Kanału Wystawowego, po jego wschodniej stronie, następnie w rezerwie pod al. Tysiąclecia (przy os. Saska) i wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego do pętli Gocław. Zdecydowano, że w miejscu, w którym tramwaj będzie przecinać Trasę Łazienkowską ta zostanie przebudowana i będzie biegła teraz w zagłębieniu, na poziomie -1. W zeszłym roku Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie w wysokości ok. 62 mln zł przy wartości projektu 396 mln zł.

Przygotowaniami do zapowiadanej realizacji trasy zainteresował się radny Dariusz Lasocki. Jak poinformował w odpowiedzi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy, w sierpniu 2018 r. została opracowana koncepcja programowo-przestrzenna zagospodarowania terenów przyległych do torowiska w rejonie Kanału Wystawowego, a w listopadzie 2018 r. – koncepcja obiektu inżynieryjnego dla bezkolizyjnego przejścia przez Trasę Łazienkowską.

– Aktualnie przygotowane są materiały przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego (tj. projekt budowlany, projekt stałej organizacji ruchu, przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji administracyjnych, przygotowanie materiałów niezbędnych do wyłonienia wykonawcy projektów wykonawczych i robót budowlanych) – informuje Robert Soszyński.

Przedstawił też dalszy harmonogram realizacji inwestycji. Jeszcze w III kwartale tego roku miałby zostać ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, a umowa z projektantem miałaby zostać podpisana w I kwartale 2020 r. Zawarcie umowy z wykonawcą robót budowlanych przewidziano w IV kwartale 2021 r., a zakończenie robót – w II połowie 2023 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5