Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaj do Wilanowa. Krótkotrwały problem z prywatnymi rurami zażegnany

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
10-08-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tramwaj do Wilanowa. Krótkotrwały problem z prywatnymi rurami zażegnany
fot. TW
Na końcówce budowanej trasy tramwajowej w Miasteczku Wilanów przez chwilę były wstrzymane prace. Deweloper, który budował tutaj budynki, upomniał się o rozliczenie wybudowanej przez niego sieci kanalizacyjnej. Budimex, który realizuje kontrakt tramwajowy, zapewnia jednak, że problem został zażegnany.

O niespodziewanym problemie napisała Gazeta Stołeczna. Wrócił bowiem spór o sieć kanalizacyjną, którą wybudował tutaj prywatny deweloper –Polnord – w czasie powstawania Miasteczka Wilanów. Do dziś rury tutaj są prywatne i nie zostały przejęte przez miasto. Polnord w 2014 r. zażądał od Warszawy 70 mln zł i spór utknął w sądzie.

Zgodnie z informacjami Gazety firma nie chciała odbierać wody z terenu budowy przyszłej linii tramwajowej. – Polnord niezmiennie deklaruje gotowość do porozumienia w sprawie przejęcia tej sieci przez MPWiK lub miasto. Niezależnie od tego, przez cały ten czas Polnord ponosi wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem i utrzymaniem infrastruktury, która służy ok. 20 tys. mieszkańców Warszawy, nie otrzymując za tę działalność żadnego wynagrodzenia – mówi cytowana przez Wyborczą Marta Gryglewicz, która odpowiada za komunikację firmy Cordia Polska, do której należy obecnie Polnord. Budimex, w związku z brakiem możliwości prowadzenia prac na 400-metrowym odcinku między Klimczaka a Branickiego, przerzucił pracowników w inne miejsce.

Ostatecznie widmo wstrzymania prac okazało się krótkotrwałe. Tramwaje Warszawskie wykorzystały tzw. decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), która pozwala zająć niezbędne tereny do realizacji inwestycji. – We wtorek Miasto Warszawo przejęło ten krótki fragment instalacji kanalizacyjnych we władanie i prace tam będą mogły być kontynuowane. Lokalne utrudnienia nie wpływają na harmonogram całej realizacji – informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimeksu. Możliwe będzie więc rozebranie kanalizacji Polnordu, kolidującej z inwestycją, i budowa nowych rur. Tramwaje mają dojechać do Miasteczka Wilanów w I połowie 2024 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5