Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaj do Pabianic: Umowa z wykonawcą w maju

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-03-26 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaj do Pabianic: Umowa z wykonawcą w maju
fot. Kasper FiszerTramwaj na linii 41 Łódź – Pabianice
Za dwa miesiące może zakończyć się bardzo długi proces wyboru oferenta w postępowaniu na modernizację linii tramwajowej Łódź – Pabianice na terenie Ksawerowa i Pabianic. Pabianiccy radni uchwalili bowiem zmiany w budżecie, które pozwalają na rozstrzygnięcie przetargu i przystąpienie do realizacji projektu Łódzki Tramwaj Metropolitalny. Linia pabianicka może być jedyną, która będzie funkcjonować nadal po mającym miejsce w ostatnich latach dużym kryzysie podmiejskiej sieci tramwajowej regionu łódzkiego.

Samorząd województwa łódzkiego po wielu miesiącach starań pabianickiego magistratu potwierdził przyznanie temu podłódzkiemu miastu dodatkowych środków na realizację projektu, którego najważniejszym elementem jest remont tramwajowej linii podmiejskiej Pabianice – Łódź. Łączna wysokość podniesionej dotacji wyniesie ponad 99 mln zł. Wraz ze zwiększonym wkładem miejskim środki te pozwolą na długo oczekiwane rozstrzygnięcie przetargu na realizację inwestycji.

UM Pabianice czeka na wyjaśnienia dotyczące najkorzystniejszej oferty

– 20 marca radni miejscy wprowadzili zmiany w budżecie niezbędne do realizacji projektu Łódzki Tramwaj Metropolitalny – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianc. Obecnie trwa analiza złożonych ofert. – Ich ocena, zgodnie z prawem zamówień publicznych, jest prowadzona w tzw. procedurze odwróconej, tzn. sprawdzana jest najtańsza ze złożonych ważnych ofert – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Najkorzystniejszą – jeśli nie będzie ona podlegać odrzuceniu – propozycję złożył Pabianicom bardzo aktywny w ostatnich latach na łódzkim rynku Progreg w kooperacji z firmą Włodan Andrzej Włodarczyk z Pabianic i MPK-Łódź. Oferenci oczekują za realizację prac 173,7 mln zł brutto. Oferent ten został wezwany do złożenia dodatkowych wyjaśnień, a Urząd Miejski w Pabianicach oczekuje obecnie na dokumenty.

Jedyna trasa, która przetrwa kryzys?

– Po wyborze wykonawcy, zgodnie z prawem zamówień publicznych, musimy przesłać dokumenty przetargowe do kontroli uprzedniej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po jego zgodzie, o ile nie będzie odwołań do KIO, będzie można podpisać umowę z wykonawcą na realizację projektu – wskazuje dalsze kroki procedury Aneta Klimek. – Uwzględniając czas niezbędny na złożenie i rozpatrzenie ewentualnych odwołań wykonawców do KIO wraz z zapisanym w ustawie PZP terminem przeprowadzenia przez Prezesa UZP kontroli uprzedniej, podpisanie umowy planujemy w maju tego roku – szacuje przedstawicielka zamawiającego.

Linia pabianicka może okazać się jedyną, która przetrwa duży kryzys podmiejskiej sieci tramwajowej, jaki miał miejsce w ostatnich latach. Obecnie ruch zawieszony jest na wszystkich pozostałych trasach: do Zgierza, Ozorkowa, Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Konkretne działania mające na celu wznowienie przewozów mają miejsce tylko w przypadku pierwszej z nich. Zgierski samorząd nie ogłosił jednak jeszcze przetargu na wykonanie robót.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5