Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powrót tramwaju do Konstantynowa. Wybrano wykonawcę remontu torowiska

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Powrót tramwaju do Konstantynowa. Wybrano wykonawcę remontu torowiska
mat. ZIM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg, prowadzony wspólnie z Konstantynowem Łódzkim, na modernizację nieczynnej trasy tramwajowej , łączącej okolice pętli Zdrowie w Łodzi z placem Wolności w Konstantynowie. O zamówienie ubiegały się trzy podmioty.

Przedmiotem zamówienia jest niezmiennie modernizacja ok. 7 km trasy tramwajowej wzdłuż Konstantynowskiej w Łodzi i Łódzkiej oraz Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim. Roboty obejmują odcinek od skrzyżowania z Krakowską w Łodzi do konstantynowskiego pl. Wolności. Zamówienie jest podzielone na dwie części – oddzielnie dla każdego miasta – i realizowane w formule projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy jest więc przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie wszystkich pozwoleń i przystąpienie do prac. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy przed bożonarodzeniowymi świętami. Wystartowały trzy podmioty z ofertami na kwoty od 80,633 mln zł do 87,232 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 76,074 mln zł, w tym 56,4 mln zł na część łódzką i 19,7 mln zł na część konstantynowską.

We wtorek (1 lutego) zamawiający rozstrzygnął postępowanie. Wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK-Łódź, które złożyło najtańszą propozycję. Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5