Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego na pewno nie wróci w tym roku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
06-09-2023
Ostatnia modyfikacja:
06-09-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego na pewno nie wróci w tym roku
fot. UMŁPrace budowlane przy torowisku, kwiecień 2023r.
Znaczące opóźnienie w pozyskiwaniu dokumentacji i zezwoleń przełożyło się na istotne zmiany w harmonogramie modernizacji linii tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego. Problemy dotyczą odcinka trasy, który leży na terenie stolicy aglomeracji. Wbrew zapowiedziom tramwaje nie pojadą tam w 2023 r.

Na naszych łamach regularnie informujemy o problemach dotyczących realizacji inwestycji obejmującej przebudowę torowiska tramwajowego przy ul. Konstantynowskiej w Łodzi. Modernizacja trasy od węzła Zdrowie do granic miasta jest częścią rozpoczętego w zeszłym roku kompleksowego remontu podmiejskiej odnogi sieci biegnącej do Konstantynowa Łódzkiego. Ruch zawieszono tam w 2019 r. w związku ze złym stanem infrastruktury torowej i sieciowej.

Jest oczekiwany harmonogram prac

Przez rok po rozpoczęciu robót wykonawca, konsorcjum Kemy – MPK-Łódź, nie mógł zainaugurować zasadniczych prac na terenie Łodzi. Dopiero w sierpniu tego roku samorząd pozyskał bowiem tzw. zezwolenie ZRID, które umożliwia realizację inwestycji. Rodziło to duże obawy o realność możliwości sfinalizowania przedsięwzięcia zgodnie z pierwotnymi założeniami, a więc najpóźniej w grudniu tego roku. Łódzkie władze właśnie potwierdziły, że okazało się to niemożliwe.

– Wydłużony czas opracowania dokumentacji projektowej, pozyskanie wszelkich uzgodnień do dokumentacji i uzyskanie decyzji ZRID dopiero w sierpniu spowodowały, że nie ma możliwości ukończenia w roku bieżącym tej inwestycji – wskazuje wszystkie powody opóźnienia Małgorzata Loeffler, rzeczniczka prasowa Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi. Przedstawiła też zapowiadany od dłuższego czasu nowy harmonogram prac. Zgodnie z nim zadanie ma zostać ukończone w pierwszej połowie 2024 r.

Są zmiany w finansowaniu

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Łodzi przyjęta została uchwała, która wprowadza zmiany w finansowaniu modernizacji. – Zabezpieczono środki finansowe, które nie zostaną wydane w tym roku – tłumaczy sens korekty przedstawicielka ZIM. Zapewnia jednocześnie, że wartość samej inwestycji nie została zwiększona. Dodaje także, że magistrat porozumiał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, co umożliwiło zachowanie przyznanej miastu unijnej dotacji pochodzącej z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego z sierpnia 2021 r. Łódź miała otrzymać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ok. 36,5 mln zł. Całkowita wartość projektu sięga zaś ponad 57,5 mln zł. Zgodnie ze złożonym wnioskiem wszystkie prace miały zakończyć się 31 grudnia 2023 r.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5