Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tragiczny wypadek w Warszawie. Autobus spadł z wiaduktu [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-06-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Między godz. 12 a 13 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Przegubowy autobus Arrivy spadł z wiaduktu mostu Grota-Roweckiego w ciągu trasy ekspresowej S8. Co najmniej jedna osoba nie żyje.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na moście Grota-Roweckiego w kierunku Żoliborza w ciągu trasy ekspresowej S8 (droga w gestii GDDKiA). Przy estakadzie zjazdowej przegubowy autobus, napędzany CNG, zjechał z wiaduktu. Jak informuje Straż Pożarna, przedni człon pojazdu spadł z estakady, a tylna część zawisła na górze. „Obecnie mamy 11 osób poszkodowanych, pod opieką ratowników. Na miejscu pracuje 11 zastępów PSP w tym Grupa Techniczna i Sekcja Medyczna. Grupa Operacyjna Miasta” – informuje PSP. Na miejsce skierowano też lotnicze pogotowie ratunkowe.

Jak poinformowało po godz. 13 miasto, poszkodowanych jest więcej. – W wyniku wypadku 20 osób jest rannych, jedna osoba zginęła – informuje Karolina Gałecka, rzecznika Ratusza. 


Prezydent Rafał Trzaskowski, który jest na bezpłatnym urlopie w związku z kampanią wyborczą, odwołał spotkania w Raciążu i Płocku. – Prezydent Trzaskowski koordynuje działania służb miejskich biorących udział w akcji ratunkowej związanej z wypadkiem autobusu miejskiego. Zlecił uruchomienie specjalnej infolinii dla rodzin poszkodowanych w wypadku. Organizujemy też pomoc psychologiczną – poinformowała ok. 14 Karolina Gałecka, rzeczniczka Ratusza.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej, dwudziestokilkuletni kierowca był trzeźwy. Policja mówi o kilku hipotezach, ale za najbardziej prawdopodobną przyczynę wskazuje zasłabnięcie kierowcy. – To wstępna hipoteza – zaznacza Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

Do wypadku odniósł się też prezydent Andrzej Duda. – Dramatyczny wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Autobus przegubowy spadł z mostu. Jest wiele Ofiar. Na miejscu trwa akcja ratownicza, są wszystkie służby. Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym – napisał na twitterze. – Łączę się w żalu i trosce z Bliskimi Ofiar wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Dziękuję Wszystkim, którzy czynnie nieśli pomoc, uczestniczą w akcji ratowniczej i opiekują się Rannymi. Wszystkich proszę o duchowe wsparcie dla Poszkodowanych i Ich Rodzin – dodał.

Autobus marki Solaris o numerze tab. 9931 należy do firmy Arriva, która wykonuje usługi przewozowe na rzecz ZTM Warszawa. Pojazd wszedł do eksploatacji w grudniu zeszłego roku. Autobus obsługiwał linię 186 w kierunku Szczęśliwic. – Autobus wyjechał o 5.25, czas pracy kierowcy nie był przekroczony – mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM. 

Zablokowany jest przejazd północną jezdnią trasy S8 (aleja Armii Krajowej na wys. Wybrzeża Gdyńskiego). Autobusy linii: 112, 114, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9, kierowane są na trasy objazdowe.

Aktualizacja godz. 15:00

Ok. godz. 15 Ratusz poinformował, że ranne zostały 22 osoby. Pięć osób nie odniosło większych obrażeń, 17 poszkodowanych przebywa obecnie w miejskich szpitalach m.in. Bielańskim, Praskim, na Lindleya i na Solcu, a jedna osoba została przetransportowana helikopterem do kliniki w Grodzisku Mazowieckiem. Prezydent Rafał Trzaskowski udał się z miejsca zdarzenia do Szpitala Bielańskiego, gdzie obecnie przebywa część poszkodowanych. W akcji wzięły udział 23 zastępy straży i 65 strażaków. Trwają przygotowania do podniesienia autobusu, którego część znajduje się na moście. Służby zabezpieczają teraz tył pojazdu, z którego trzeba wypompować gaz. Trwa też ustalanie przyczyn zdarzenia.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5