Partnerzy serwisu:
Mobilność

Toruński rower miejski z rowerami cargo

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-05-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Toruń

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Toruński rower miejski z rowerami cargo
fot. Agnieszka Bielecka
Miasto rozszerza usługę wypożyczania rowerów miejskich. Już 2 czerwca 2023 roku będzie można skorzystać z jednośladów typu cargo. Właśnie odbyła się oficjalna prezentacja pojazdów.

– System, który wprowadzamy w Toruniu to pięć rowerów. Dwa rowery trójkołowe i trzy dwukołowe. Przypomnę, że w sierpniu 2021 roku miasto podpisało umowę z Europejską Federacją Cyklistów na to, aby pozyskać wsparcie na realizację tego projektu. W maju ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z firmą Neuteno na zakup wspomnianej ilości rowerów, które będą służyły do przewozu osób, ale przede wszystkim bagażu – mówił podczas prezentacji rowerów cargo prezydent Torunia Michał Zaleski. – W październiku ubiegłego roku rowery zostały dostarczone. Na zimę nie uruchamialiśmy tego systemu, bo to nie jest dobry okres do takiego podróżowania i przewożenia. W tej chwili wiedząc już, że od kwietnia wybrana jest firma Bikeu, która obsługuje u nas system roweru miejskiego, i będzie zarządzała tym systemem rowerów cargo, podjęliśmy decyzję o tym, że ruszamy na toruńskie ulice. Rowery są elektryczne, w związku z tym będzie łatwiej także korzystać z tego, co one mogą nam zapewnić w podróżowaniu.

Na stałe rowery będą dostępne przy stacji rowerowej nr 70, która znajduje się na ul. Bolesława Chrobrego. Dopuszczalne obciążenie siodła każdego z rowerów wynosi do 100 kg, natomiast skrzynie mają ładowność od 80 do 100 kg.

– Wszystkie nasze rowery zostały wyposażone w GPS. Są one włączone do systemu TORVELO, ale nie na takich samych zasadach. Wypożyczanie będzie darmowe, także tak naprawdę każdy, kto ma ochotę, może rower z odpowiedniego miejsca odebrać. Na wypożyczanie można się zapisywać już od 1 czerwca, natomiast od 2 czerwca będzie można z tych pięknych, elektrycznych rowerów korzystać – wyjaśniał Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

– Co zrobić, żeby rozpocząć korzystanie z rowerów? 1 czerwca uruchamiamy system. Będzie czekało nasze call center, infolinia dobrze znana z TORVELO, tak więc jest to ten sam numer: 56 64 17 990. Tam będzie można zgłosić chęć korzystania. I następnie, z blisko 60 stacji rowerowych możemy dojechać na stację nr 70 i stamtąd rower cargo odebrać. W sytuacji, kiedy nie mamy możliwości kondycyjnych, żeby dojechać i chcemy, aby rower został przywieziony na miejsce, również taka możliwość istnieje – dodawał Marcin Jeż z firmy Bikeu, która obsługuje system wypożyczeń.

Wartość umowy z firmą Bikeu to 54 tysiące złotych. Została ona podpisana na rok i obejmuje pełną obsługę, w tym przeglądy, pompowanie rowerów, ładowanie baterii oraz zbieranie pojazdów z terenu miasta. Regulamin wypożyczania rowerów będzie wkrótce udostępniony.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5