Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń zamontuje 73 tablice z informacją pasażerską

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-01-23 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń zamontuje 73 tablice z informacją pasażerską
fot. MJ
Toruń chce dołączyć do dużego grona miast z rozwiniętą informacją pasażerską i dostarczyć pasażerom tablice elektroniczne z godzinami odjazdów autobusów. Na 73 przystankach w mieście mają stanąć kolejne ekrany, na których wyświetlać będzie się rzeczywisty czas do przyjazdu pojazdu.

Toruń prowadzi właśnie przetarg, przedmiotem którego jest stworzenie systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym. Wydział Gospodarki Komunalnej otrzyma nowy system do zarządzania flotą autobusową MZK Toruń, zaś mieszkańcy sprawdzą na ekranach swoich smartfonów i tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej najbliższe odjazdy na przystankach.

Wykonawca dostarczy i zamontuje w 115 autobusach komunikacji miejskiej urządzenia pokładowe, dzięki którym będzie wiadomo, gdzie dany pojazd się znajduje i na bazie tych danych, zaprezentować informacje o jego przyjeździe na 73 tablicach Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystankach. Miasto, w ramach zamówienia, zleca także dostawę aplikacji do tworzenia topologii miejskiej sieci komunikacyjnej i planowania rozkładów jazdy. Powstać ma również aplikacja na smartfony.

Zamontowane zostaną trzy rodzaje tablic – w zależności od liczby wierszy – do prezentowania informacji. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji dwustronne tablice 12-wierszowe, 7-wierszowe i 5-wierszowe. Wszystkie urządzenia mają mieć matrycę LED RGB z czarnym tłem, obsługującą co najmniej 4096 kolorów. Mają gwarantować 80 tys. godzin nieprzerwanej pracy. Tablice muszą charakteryzować się szerokim kątem widzenia min. 110 st. w poziomie i 110 st. w pionie. Pierwszy wiersz zamawiający zarezerwował na umieszczenie herbu miasta, nazwy przystanku i zegara. Drugi wiersz stanowi pole opisu do informacji w charakterze linia, kierunek i minuty do odjazdu. Prezentowane będą one w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim. Ostatni wiersz przeznaczono do wyświetlania komunikatów w formie tekstu przewijanego. W przypadku jego braku, tablica ma po prostu wyświetlać kolejny odjazd autobusu.

Prezentowane na tablicy informacje o odjazdach w czasie rzeczywistym dotyczyć będą okresu najbliższych 59 minut. Powyżej tego czasu, przy kierunku autobusu, ma się wyświetlać rozkładowa godzina przyjazdu. Na 30 sekund przed rzeczywistym odjazdem z przystanku pole „odjazd” będzie pulsować i zamieniać się w symbol odjazdu. Tablice będą także wyposażone w system zapowiedzi głosowych wykonywanych przez syntezator mowy. Do systemu ma zostać również włączonych 8 tablic informacji pasażerskiej dostarczonych przez KZŁ w Bydgoszczy na dworcu kolejowym Toruń Główny.

Składanie ofert w przetargu trwa do 4 lutego. Cena w postępowaniu to 60% oceny przetargowej, zaś długość okresu gwarancji stanowi resztę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Skierniewice z wyświetlaczami dla nielicznych autobusów

Przestrzeń

Skierniewice z wyświetlaczami dla nielicznych autobusów

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2019

Warszawa: Nowe wyświetlacze na 14 peronach tramwajowych

Komunikacja

Warszawa: Nowe wyświetlacze na 14 peronach tramwajowych

Witold Urbanowicz 10 stycznia 2019

Fińskie wyświetlacze zapowiedzą odjazd w Częstochowie

Przestrzeń

Fińskie wyświetlacze zapowiedzą odjazd w Częstochowie

Dominik Wójcik 23 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5