Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Toruń z ofertami na remont torów od Warneńczyka do Podgórnej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-21 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń z ofertami na remont torów od Warneńczyka do Podgórnej
fot. Google Maps
MZK w Toruniu otworzył oferty w przetarg na przebudowę ok. 600 m torowiska tramwajowego od Warneńczyka do Podgórnej. Zmieni się układ drogowy – na skrzyżowaniu Grudziądzkiej, Warneńczyka i Bażyńskich dokumentacja projektowa przewiduje budowę ronda.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja torowiska tramwajowego na odcinku od pl. biskup Chrapka do ul. Podgórnej wraz z przebudową układu drogowego i infrastruktury wodociągowej. Zakres prac jest kompleksowy i obejmuje torowisko, sieć trakcyjną, przejścia i przejazdy, układ drogowy, przystanki, odwodnienie, oświetlenie itp.

Pracami objęte zostanie 1163,35 m toru pojedynczego w śladzie istniejącego torowiska z drobną korektą łuków w ciągu Warneńczyka, Gogi, Podgórnej i Kościuszki. Zakres robót kończy się za miejscem, w którym torowisko przechodzi przez południową jezdnię Podgórnej. Przewidziano zastosowanie zielonego torowiska z zastosowaniem rozchodnika. Przebudowane zostaną odcinki ulic Warneńczyka, Grudziądzkiej i Bażyńskich – przewidziano budowę ronda turbinowego.

Wczoraj (20 grudnia) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm. Balzola Polska zaproponowała wykonanie prac za niespełna 27 mln zł brutto, Torpol – 32,746 mln zł brutto, Tor-Kar-Sson – 34,358 mln zł, Strabag – 37,693 mln zł, Tormel – 37,001 mln zł, PORR – 39,740 mln zł. Budżet na ten cel wynosił 17,220 mln zł. Jeśli Toruń wygospodaruje dodatkowe środki, to o wyborze zdecydują cena (85%), gwarancja (10%), skrócenie czasu realizacji (5%). De facto wybór sprowadzi się do ceny, gdyż wszyscy zaproponowali 96-miesięczną gwarancję oraz 10-miesięczny okres realizacji.


mat. MZK Toruń

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwszy nowy Swing już w Toruniu. Przed czasem

Komunikacja

Pierwszy nowy Swing już w Toruniu. Przed czasem

Redakcja 13 grudnia 2021

Toruń wyremontuje torowisko od Warneńczyka do Podgórnej

Przestrzeń

Toruń wyremontuje torowisko od Warneńczyka do Podgórnej

Witold Urbanowicz 11 listopada 2021

Toruń: Trwa przebudowa torowisk. Niebawem przerwa w ruchu

Przestrzeń

Toruń: Trwa przebudowa torowisk. Niebawem przerwa w ruchu

Redakcja 04 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5