Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń z dużym przetargiem na modernizację trzech odcinków torowisk

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-04 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń z dużym przetargiem na modernizację trzech odcinków torowisk
fot. MJ
MZK w Toruniu ogłosiło przetarg na przebudowę trzech odcinków torowiska – wzdłuż Bydgoskiej, w ciągu Broniewskiego i Kraszewskiego, a także wzdłuż Szosy Lubickiej. W sumie to ok. 8 km toru pojedynczego.Roboty potrwają do 21 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja odcinków torowisk tramwajowych wzdłuż ulic Bydgoskiej, Broniewskiego, Kraszewskiego i Szosy Lubickiej. Na wszystkich tych odcinkach tory, jak przekonuje projektant, znajdują się w złym stanie technicznym. Charakteryzują się one dużym zużyciem szyn, znacznymi nierównościami poziomymi i pionowymi, dużymi ubytkami nawierzchni. Termin składania ofert mija 6 kwietnia. Zamówienie jest podzielone na części. W każdej o wyborze decydują cena (90%) oraz gwarancja (10%),

Pierwsza z nich obejmuje przebudowę torowiska wzdłuż Bydgoskiej od Reja do Chopina (o łącznej długości ok. 2,5 km toru pojedynczego). Na na realizację przeznaczono 21 miesięcy. W pierwszej kolejności, w ciągu 13 miesięcy, ma zostać zrealizowany pierwszy etap, obejmujący odcinek od Reja do Sienkiewicza.

Drugie zadanie dotyczy przebudowy trasy linii nr 1 i 5 wzdłuż Szosy Lubickiej od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego z wyłączeniem ronda Sybiraków (o łącznej długości ok. 3 km toru pojedynczego). Na realizację robót przeznaczono 13 miesięcy.

Następna część dotyczy modernizacji trasy wzdłuż Broniewskiego od Reja do Sienkiewicza oraz w ciągu Kraszewskiego od pl. Hoffmana do pl. Niepodległości (z wyłączeniem przejazdu przez Moniuszki) z budową odwodnienia torowiska – o łącznej długości ok. 2,7 km toru pojedynczego. Na roboty przeznaczono 13 miesięcy. Pierwszy etap, który ma zostać zrealizowany w ciągu sześciu miesięcy, obejmuje ul. Kraszewskiego, a drugi - skrzyżowanie Reja i Broniewskiego oraz tory wzdłuż ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza.

Torowiska zostaną odbudowane w śladzie istniejących. Na Kraszewskiego, wzdłuż Szosy Lubickiej i Bydgoskiej przewidziano zielone torowisko. Na Bydgoskiej, przed skrzyżowaniem z Konopnickiej, patrząc w kierunku ul. Chopina, zaplanowano nowy przejazd międzytorowy.

Podpisanie umowy planowane jest w drugiej połowie tego roku. Roboty mają potrwać do połowy 2022 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5