Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Wstrzymany ruch tramwajów na Reja, Bydgoskiej i Broniewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-06-29 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MZK Toruń / UM Toruń

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń: Wstrzymany ruch tramwajów na Reja, Bydgoskiej i Broniewskiego
fot. UM Toruń
Toruń kontynuuje projekt przebudowy torowisk tramwajowych. Od 1 lipca, w związku z modernizacją torowisk tramwajowych w ciągu ul. Broniewskiego i ul. Bydgoskiej, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego.

Ruch tramwajowy w ciągu ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Reja, w ciągu ul. Bydgoskiej na odcinku od ul. Reja do ul. Sienkiewicza oraz w ul. Reja zostanie wstrzymany, w miejsce tramwaju zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Zmieni się organizacja ruchu drogowego na jezdni północnej ul. Broniewskiego (od strony os. Sztuk Pięknych) na odcinku od ul. Sienkiewicza (przed skrzyżowaniem) do ul. Reja (za skrzyżowaniem). Zmiana będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów pasa wewnętrznego (od strony torowiska) wraz z wprowadzeniem ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Od 1 lipca wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 2 na całej trasie. Na trasie od pętli Uniwersytet do pętli Elana uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 4. Na trasie od pętli Motoarena do przystanku Sienkiewicza (Szosą Bydgoską, Broniewskiego ) i z powrotem - uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza - autobusy linii nr 52. Na trasie od przystanku Przybyszewskiego ul. Bydgoską, Bulwarem Filadelfijskim, al. św. Jana Pawła II do Alei Solidarności i z powrotem ul. Czerwoną Drogą, al. św. Jana Pawła II, Mickiewicza do przystanku Reja (przy przedszkolu Pinokio) - uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza - autobusy linii nr 53. Tramwaje linii nocnej 3N kursować będzie na trasie Aleja Solidarności - Wschodnia, natomiast tramwaje linii nr 1 i nocnej 1N kursować będą bez zmian.  Ponadto w nocy z 30.06 na 1.07 oraz z 1.07 na 2.07.2021 r. zostanie wstrzymany nocny ruch tramwajów i wprowadzona komunikacja zastępcza.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz. Jest pomysł na dwusystemowy tramwaj. I cała lista problemów

Przestrzeń

Bydgoszcz. Jest pomysł na dwusystemowy tramwaj. I cała lista problemów

Przemysław Farsewicz 05 czerwca 2021

Toruń wybrał wykonawcę tramwaju do os. JAR za 190 mln zł

Przestrzeń

Toruń wybrał wykonawcę tramwaju do os. JAR za 190 mln zł

Witold Urbanowicz 30 kwietnia 2021

Tramwaj połączył Bydgoszcz z Toruniem. Na razie na papierze

Przestrzeń

Tramwaj połączył Bydgoszcz z Toruniem. Na razie na papierze

Przemysław Farsewicz 02 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5