Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Ruszyła modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Kraszewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-12-16 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Toruń / inf. własna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń: Ruszyła modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Kraszewskiego
fot. MZK Toruń
W sobotę 12 grudnia rozpoczęły się prace związane z modernizacją torowisk tramwajowych w Toruniu – w pierwszej kolejności w ul. Kraszewskiego. W związku z trwającymi pracami w mieście funkcjonują dwie z pięciu linii tramwajowych.

Na początku listopada Toruń podpisał umowę z Balzolą na remont trzech odcinków torowisk tramwajowych wzdłuż Bydgoskiej, w ciągu Broniewskiego i Kraszewskiego, a także wzdłuż Szosy Lubickiej. W sumie to ok. 8 km toru pojedynczego. Roboty zakończą się w 2022 r.

Na pierwszy ogień poszła przebudowa torowiska w ciągu ul. Kraszewskiego. Roboty rozpoczęto od demontażu linii trakcyjnych na remontowanym odcinku. W następnej kolejności demontowane będzie torowisko tramwajowe od pl. Niepodległości do pl. Hoffmana.

Z powodu prac zmieniono organizację ruchu drogowego. Na jezdni północnej, na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna (od strony wieżowców), ruch kołowy odbywa się tylko jednym, prawym pasem. Lewy pas (od strony torowiska) jest zamknięty na całym odcinku. Na jezdni południowej prawy pas jest przejezdny na całym odcinku od pl. Hoffmanna do pl. Niepodległości. Lewy pas jest zamknięty na odcinku od przejścia dla pieszych przy siedzibie Krajowej Spółki Cukrowej aż za skrzyżowania z ul. Moniuszki.

Na odcinkach, na których występują zwężenia jezdni, obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h wraz z zakazem wyprzedzania. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z ul. Matejki i Moniuszki jest włączona w tryb awaryjny – pulsujące żółte światło.

Wykonawca planuje, że ten etap robót zakończy się na przełomie stycznia i lutego 2021 r. Po zakończeniu tej części, roboty przeniosą się na torowisko od ul. Mickiewicza. Wówczas zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Obecnie w mieście funkcjonują dwie linie tramwajowe – 1 relacji Uniwersytet – Olimpijska i 2 relacji Motoarena – Elana B. Obie kursują przez pl. Rapackiego i Wały gen. Sikorskiego. Od wtorku 15 grudnia 2020 r. nastąpiła dodatkowa zmiana rozkładów jazdy linii tramwajowych nr 1 i 2 polegająca na wprowadzeniu częstotliwości kursów w dni robocze (poniedziałek – piątek) do godz. 16:00 co 12 minut (zamiast co 10 minut), w godz. 16:00-17:00 co 15 minut, a po 17:00 co 20 minut na każdej linii. Na odcinku wspólnym (Pl. Teatralny - Broniewskiego) częstotliwość wspólna od 6 minut poprzez 7-8 minut do 10 minut w godzinach wieczornych. W dni wolne (soboty i niedziele) częstotliwość również dostosowana do aktualnych potoków pasażerów, tj. co 20 minut do godz. 9:00 rano i po 16:00, a w godz. 9:00-16:00 bez zmian co 15 minut. Zmiany te dotyczą godzin w których wykorzystanie taboru jest bardzo małe na poziomie od kilku do kilkunastu pasażerów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5