Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Przetarg na tramwaj do os. JAR do końca roku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-08-05 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń: Przetarg na tramwaj do os. JAR do końca roku
mat. MZK ToruńProjektowane skrzyżowanie Szosy Czerwone Drogi, Chełmińskiej, Odrodzenia, al. Solidarności
Nieco odsuwa się w czasie realizacja ponad 5-kilometrowej trasy tramwajowej do os. JAR na północy Torunia. MZK Toruń planuje ogłosić przetarg na jej budowę w ostatnim kwartale tego roku. Budowa zakończy się w 2022 r.

Budowa trasy tramwajowej do os. JAR będzie największą inwestycją tramwajową w najbliższych latach. Na razie rozpoczęcie prac odsuwa się w czasie. Według ostatnich zapowiedzi przetarg na realizację trasy miał ruszyć w I połowie 2020 r. Tak się jednak nie stało. – Ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych jest planowane w IV kwartale 2020 r. Inwestycja ma być realizowana w latach 2021-2022 – informuje Paweł Trawiński, kierownik działu marketingu MZK Toruń.

W sumie powstać ma ok. 5,4 km torowiska. – Zakres prac obejmie wykonanie budowę nowego torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną, przebudowę ulic i niezbędną przebudowę sieci uzbrojenia technicznego. Przedsięwzięcie dotyczy odcinka od Placu NOT wzdłuż ulic: Szosa Chełmińska, Długa, Polna, Ugory i Watzenrodego do skrzyżowania z ul. Strobanda – mówi Trawiński. Na końcu, przy skrzyżowaniu Watzenrodego i Strobanda, przewidziano trójkąt torowy do zawracania. W dalszym etapie tramwaj ma dojechać do pętli przy Heweliusza.

Charakterystyczną cechą toruńskiej sieci tramwajowej pozostaje zbyt mała zajezdnia tramwajowa, w której nie mieszczą się wszystkie pojazdy. Stan ten tym bardziej nie poprawi się po zrealizowaniu dostaw pięciu kolejnych Swingów. – Nowe zaplecze w tramwajów będzie realizowane w późniejszym okresie. Do czasu jego powstania tramwaje będą odstawiane w zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza i na istniejących pętlach tramwajowych – mówi Paweł Trawiński. Nowe zaplecze miałoby znaleźć się na terenie przylegającym od północnej strony do istniejącej zajezdni autobusowej przy ul. Legionów.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5