Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Przejazdy techniczne po nowym torowisku bez zakłóceń

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
24-11-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MZK Toruń

Podziel się ze znajomymi:

Nowe torowisko w rejonie pl. Rapackiego i pl. Niepodległości jest już praktycznie gotowe. Pierwsze przejazdy techniczne przebiegły bez zakłóceń. Prace mają potrwać do końca roku.

Plac Rapackiego i jego sąsiedztwo zyskuje nowe oblicze w ramach projektu związanego z przebudową układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II. Inwestycja obejmuje przebudowę istniejących torowisk tramwajowych wzdłuż ulic Chopina, al. Jana Pawła II, Wały gen. Sikorskiego oraz Kraszewskiego i Czerwona Droga, a także budowę nowego, ok. 350-metrowego odcinka torowiska łączącego pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Prowadzona jest także kompleksowa przebudowa układu drogowego, a w al. św. Jana Pawła II powstaje węzeł przesiadkowy integrujący transport autobusowy z tramwajowym.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe, m.in. przy układaniu nawierzchni dróg rowerowych, oznakowaniu poziomym i pionowym, a także urządzanie zieleni – mówi kierownik budowy firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbywały się pierwsze przejazdy techniczne po przebudowanym torowisku i nowym łączniku pomiędzy pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości. Przeprowadzano próby związane z działaniem sygnalizacji świetlnej, sieci trakcyjnej i napędów rozjazdów.

Wykonawca zapewnia, że zasadnicze prace budowlane potrwają do końca bieżącego roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Toruń chce tramwaju na lewobrzeżu. Analiza zlecona

Komunikacja

Toruń zleca projekt nowej zajezdni tramwajowej

Komunikacja

Toruń pozbędzie się ślepych torów odstawczych

Przestrzeń

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

Komunikacja

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

inf. pras. oprac. JR 10 września 2024

Toruń. Pętla Wschodnia do likwidacji. Przez drogę

Komunikacja

Zobacz również:

Toruń chce tramwaju na lewobrzeżu. Analiza zlecona

Komunikacja

Toruń zleca projekt nowej zajezdni tramwajowej

Komunikacja

Toruń pozbędzie się ślepych torów odstawczych

Przestrzeń

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

Komunikacja

Toruń pokazuje przebieg nowej linii tramwajowej

inf. pras. oprac. JR 10 września 2024

Toruń. Pętla Wschodnia do likwidacji. Przez drogę

Komunikacja

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij