Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Toruń: Przebudowa torowiska od Warneńczyka do Podgórnej. Nowe podejście

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-05 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń: Przebudowa torowiska od  Warneńczyka do Podgórnej. Nowe podejście
fot. Google Maps
MZK w Toruniu rozpisał nowy przetarg na przebudowę ok. 600 m torowiska tramwajowego od Warneńczyka do Podgórnej wraz z przebudową układu drogowego. Prace potrwają rok – jeśli uda się wybrać wykonawcę.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja torowiska tramwajowego na odcinku od pl. biskup Chrapka do ul. Podgórnej wraz z przebudową układu drogowego i infrastruktury wodociągowej. Zakres prac jest kompleksowy i obejmuje torowisko, sieć trakcyjną, przejścia i przejazdy, układ drogowy, przystanki, odwodnienie, oświetlenie itp.

Pracami objęte zostanie 1163,35 m toru pojedynczego w śladzie istniejącego torowiska z drobną korektą łuków w ciągu Warneńczyka, Gogi, Podgórnej i Kościuszki. Zakres robót kończy się za miejscem, w którym torowisko przechodzi przez południową jezdnię Podgórnej. Przewidziano zastosowanie zielonego torowiska z zastosowaniem rozchodnika. Przebudowane zostaną odcinki ulic Warneńczyka, Grudziądzkiej i Bażyńskich – przewidziano budowę ronda turbinowego.

Termin składania ofert mija 4 lutego. O wyborze decydują cena (90%), okres gwarancji (10%). Na realizację prac przeznaczono 12 miesięcy.

Do już drugie podejście do zadania. Oferty w poprzednim przetargu poznaliśmy przed świętami. Wystartowało pięć firmy z kwotami od niespełna 27 mln zł do blisko 40 mln zł. Budżet na ten cel wynosił nieco ponad 17 mln zł brutto. W tej sytuacji zamawiający unieważnił przetarg.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5