Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Pętla Motoarena w remoncie

Dalej Wstecz
Autor:

MZK Toruń

Data publikacji:
2014-09-11 12:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
MZK Toruń

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń: Pętla Motoarena w remoncie
fot. Tomasz Karolak, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Trwają zaawansowane prace związane z przebudową pętli tramwajowej Motoarena. Na razie tramwaje korzystają z jednego, nowo wybudowanego toru.

30 sierpnia odbył się przejazd techniczny tramwaju. Obecnie ruch tramwajowy na terenie pętli odbywa się po jednym, nowo wybudowanym torze, a wszelkie prace prowadzone są przy czynnej pętli.

Zabudowano 5 rozjazdów oraz 1 skrzyżowanie torowe. Zakończono przebudowę kolizji wodociągowej oraz budowę systemu drenarskiego odwadniającego torowisko tramwajowe.

Rozpoczęto roboty ziemne związane z budową toru szlakowego biegnącego wzdłuż północnej jezdni ul. Szosa Bydgoska oraz dwóch torów odstawczych B i C. Ogrodzone tory odstawcze zapewnią bezpieczny „parking” dla taboru tramwajowego na czas poza szczytem komunikacyjnym, chroniący jednocześnie przed aktami wandalizmu.

Kontynuowane są również prace związane z budową nowej sieci trakcyjnej, oświetlenia drogowego oraz oświetlenia zewnętrznego na terenie pętli. W najbliższym czasie ukończone zostanie przyłącze sanitarne do budynku socjalnego dla motorniczych.

Na wrzesień zaplanowano prace związane z remontem budynku socjalnego dla motorniczych. we wrześniu Wykonawca przystąpi do robót związanych z budową kanalizacji teletechnicznej oraz prac związanych z budową systemu sterowania i ogrzewania zwrotnic. Prace nie powodują znacznych utrudnień w ruchu samochodowym. W tej chwili na wysokości pętli tramwajowej zawężono po jednym pasie ruchu na północnej i południowej jezdni ul. Szosa Bydgoska, tak aby zabezpieczyć przejeżdżające pojazdy przed kolizjami z maszynami budowlanymi.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń: Dwie nowe linie tramwajowe do 2020 r.

Przestrzeń

Toruń: Dwie nowe linie tramwajowe do 2020 r.

Paweł Rydzyński 29 lipca 2014

Toruń planuje kolejne inwestycje tramwajowe

Komunikacja

Toruń planuje kolejne inwestycje tramwajowe

Michał Lange 27 czerwca 2014

Toruń: Tramwaje dojeżdżają już na Bielany i do UMK

Przestrzeń

Toruń: Tramwaje dojeżdżają już na Bielany i do UMK

Michał Lange 25 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5