Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Na jesieni oddanie nowej trasy tramwajowej w centrum

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-08-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń: Na jesieni oddanie nowej trasy tramwajowej w centrum
fot. MZK Toruń
Postępują prace przy budowie nowego łącznika tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II w Toruniu. Nowy, ok. 300-metrowy odcinek torowiska ma zostać włączony do eksploatacji na przełomie września i października.

Jak informuje MZK Toruń, kontynuowane są prace związane z budową nowego łącznika torowego w ciągu al. Jana Pawła II między pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości. Wykonywana jest też podbudowa modernizowanego torowiska w rejonie pl. Niepodległości w ciągu Czerwonej Drogi i Kraszewskiego. Ponadto wykonawca, firma Balzola Polska, rozpoczął prace związane z zielonym torowiskiem. – W ramach prac drogowych pozostaje do wykonania układ drogowy w obrębie pl. Niepodległości oraz część chodników i ścieżek rowerowych – informuje Paweł Trawiński, kierownik działu marketingu MZK.

Natomiast 8 sierpnia planowana jest kolejna zmiana organizacji ruchu. Udostępniony zostanie jeden pas ruchu jezdni wschodniej al. Jana Pawła II – tym samym ruch będzie się odbywał już po obydwu zmodernizowanych jezdniach.

Już niebawem toruńska sieć tramwajowa oficjalnie wydłuży się. – Nowe torowisko zostanie oddane do eksploatacji wraz z wznowieniem ruchu tramwajowego na ul. Kraszewskiego i planowane jest na przełom września i października 2020 r. – informuje Trawiński. Przy czym nie oznacza to zakończenia utrudnień w ruchu tramwajowym w tym obszarze. – Planowane jest zadanie modernizacyjne obejmujące odcinek ul. Kraszewskiego. Aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy robót budowlanych. Od terminu podpisania umowy zależy termin rozpoczęcia prac na przedmiotowym odcinku, a co za tym idzie termin wznowienia ruchu tramwajowego w ciągu Kraszewskiego i Czerwonej Drogi – zaznacza przedstawiciel MZK. Niedawno wybrano wykonawcę prac – firmę Balzola Polska.

Teraz, na odcinku 600 m, Toruń będzie miał trzy łączniki tramwajowe – w ciągu al. Jana Pawła II, al. Solidarności i Uniwersyteckiej. Ten ostatni ciąg nie jest jednak regularnie wykorzystywany od czasu oddania torowiska w al. Solidarności. – Na chwilę obecną nie została podjęta decyzja co do przyszłości odcinka torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Uniwersyteckiej – zaznacza Paweł Trawiński.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5