Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Toruń kupuje kolejne nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-06-02 11:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MZK Toruń

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń kupuje kolejne nowe autobusy
fot. MZK Toruń
Kolejne nowoczesne autobusy planuje kupić Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. Na początku tygodnia uruchomiono postępowanie przetargowe na zakup czterech wozów zasilanych olejem napędowym, z silnikami spełniającymi najwyższe normy Euro 6.

Przetarg obejmuje dostawę czterech fabrycznie nowych autobusów z opcją zakupu piątego, o ile pozwoli na to wysokość złożonych ofert. Będą one zasilane olejem napędowym, z silnikami spełniającymi najnowsze normy Euro 6, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, niskopodłogowe, wyposażone zgodnie z toruńskim standardem, tj. między innymi w system cyfrowego monitoringu wizyjnego przedziału pasażerskiego i kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów, klimatyzację, WIFI, ładowarki USB oraz system detekcji i gaszenia pożaru komory silnika.

Zgodnie z procedurami obowiązującymi przy ogłaszaniu przetargów powyżej progów unijnych, ogłoszenie o przetargu zostało przesłane do dziennika urzędowego Unii Europejskiej, a gdy tylko zostanie w nim opublikowane (zwykle w ciągu kilku dni od daty przesłania), dokumentacja zostanie również zamieszczona na stronie BIP MZK. Termin składania ofert mija 6 lipca, zaś dostawy są planowane na 240 dni od daty podpisania umowy z dostawcą.

To nie jedyne zakupy autobusów miejskich w ostatnim czasie. W kwietniu tabor MZK wzbogaciło osiem Solarisów zasilanych olejem napędowym, z silnikami Euro 6, a 30 września 2020 r. podpisano umowy na dostawy sześciu autobusów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach za 16,7 mln zł brutto. Za zaprojektowanie oraz wybudowanie infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych odpowiada konsorcjum firm Ekoenergetyka – Polska i Westa Building za kwotę 4,7 mln zł brutto. Dostawa powinna zostać zrealizowana pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku. MZK złożył także wniosek aplikacyjny na dofinansowanie zakupu kolejnych 10 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą w ramach programu „Zielony transport publiczny” realizowanego przez NFOŚiGW. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, w tym roku ogłoszony zostanie przetarg, a dostawy planowane są w 2023 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń z nowymi Solarisami

Przestrzeń

Toruń z nowymi Solarisami

Redakcja 28 kwietnia 2021

Toruń z ofertami na budowę tramwaju do os. JAR

Przestrzeń

Toruń z ofertami na budowę tramwaju do os. JAR

Witold Urbanowicz 31 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5