Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Toruń kupuje 35 autobusów, w tym hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-24 09:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń kupuje 35 autobusów, w tym hybrydy
fot. MOs810, lic, CC BY-SA 4.0
Miejski Zakład Komunikacyjny ogłosił dwa przetargi na dostawy łącznie 35 autobusów 12-metrowych, w tym 14 hybryd. Wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone najpóźniej do końca października 2018 r.

Przedmiotem pierwszego przetargu jest dostawa czternastu fabrycznie nowych miejskich autobusów niskopodłogowych hybrydowych klasy MAXI oraz pojazdu pogotowia technicznego. Autobusy mają być nowe, wyprodukowane w 2018 r. Wyposażenie obejmuje system cyfrowego monitoringu wizyjnego przedziału pasażerskiego i kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów, klimatyzację oraz system detekcji i gaszenia pożaru komory silnika i agregatów.

Termin składania ofert mija 30 listopada/ W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lar zrealizowały co najmniej jedną dostawę obejmującą co najmniej 7 autobusów miejskich niskopodłogowych o napędzie hybrydowym (z silnikiem ON). O wyborze decydują cena (70%), parametry techniczne i eksploatacyjne autobusów (23%), koszty emisji CO2 (3%), NOx, PM, THC (2%) oraz zużycia energii (2%).

Założono, że pierwsze siedem autobusów ma zostać dostarczonych do 20 września 2018 r., natomiast pozostałe siedem – do końca października 2018 r. W tym drugim terminie ma zostać dostarczony również pojazd pogotowia technicznego.

Drugi z przetargów obejmuje dostawę dwudziestu jeden fabrycznie nowych miejskich autobusów niskopodłogowych klasy MAXI zasilanych olejem napędowym ON. Oferowane autobusy, nie starsze niż z 2018 r., muszą być pojazdami znajdującymi się aktualnie w ciągłej produkcji seryjnej producenta. Pojazdy muszą być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów i silnik spełniający wymagania normy minimum EURO-6, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone m.in. w system cyfrowego monitoringu wizyjnego przedziału pasażerskiego i kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów, klimatyzację oraz system detekcji i gaszenia pożaru komory silnika.

Termin składania ofert mija 30 listopada. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lar zrealizowały co najmniej jedną dostawę obejmującą co najmniej 10 autobusów miejskich niskopodłogowych zasilanych olejem napędowym. O wyborze decydują cena (70%), parametry techniczne i eksploatacyjne autobusów (23%), koszty emisji CO2 (3%), NOx, PM, THC (2%) oraz zużycia energii (2%). Dostawy założono w trzech partiach po siedem sztuk w terminie do końca października 2018 r.

Zamawiający nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia. Na razie zostało wysłane ogłoszenie do europejskiego dziennika zamówień publicznych. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń na razie bez autobusów

Komunikacja

Toruń na razie bez autobusów

Witold Urbanowicz 11 sierpnia 2017

Bardzo droga przebudowa i rozbudowa tramwaju w centrum Torunia

Przestrzeń

Bardzo droga przebudowa i rozbudowa tramwaju w centrum Torunia

Witold Urbanowicz 28 lipca 2017

Toruń kupi nowe tramwaje w przyszłym roku

Komunikacja

Toruń kupi nowe tramwaje w przyszłym roku

Witold Urbanowicz 05 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5