Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Toruń i Wrocław ze środkami na tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-11 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń i Wrocław ze środkami na tramwaje
fot. Martyn Janduła
Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla projektów tramwajowych w Toruniu i we Wrocławiu. W obu miastach pojawią się nowe tramwaje, a projekt toruński zakłada także modernizację i rozbudowę torowisk oraz zakup autobusów.

W zeszłym tygodniu Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję o dofinansowaniu dwóch kolejnych projektów tramwajowych – w Toruniu i we Wrocławiu. Oznacza to, że zatwierdzone zostało już dofinansowanie dla 52 projektów z POIiŚ.

Toruński projekt jest warty ponad 400 mln zł, przy dofinansowaniu unijnym sięgającym kwoty 195,6 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje modernizację i budowę łącznie 10 km linii tramwajowych. Wartość ta uwzględnia nową linię tramwajową do osiedla JAR. W projekcie znalazł się też zakup taboru – pięciu tramwajów oraz 20 autobusów, w tym sześciu elektrycznych. Inwestycje mają zakończyć się w 2023 r. Przetarg na nowe tramwaje jest planowany w przyszłym roku.

Wrocław otrzymał z kolei dofinansowanie na zakup 56 częściowo niskopodłogowych tramwajów. Wielkość ta uwzględnia wykorzystywaną opcję na dostawę 16 tramwajów przewidzianą w pierwszej umowie z Modertransem z 2015 r., a także dostawy 40 tramwajów w ramach drugiej umowy z tym producentem, zawartej w tym roku. Dostawy są rozpisane do 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Balzola zwycięzcą przetargu na rozbudowę tramwaju w Toruniu

Przestrzeń

Balzola zwycięzcą przetargu na rozbudowę tramwaju w Toruniu

Witold Urbanowicz 07 listopada 2017

Bardzo droga przebudowa i rozbudowa tramwaju w centrum Torunia

Przestrzeń

Bardzo droga przebudowa i rozbudowa tramwaju w centrum Torunia

Witold Urbanowicz 28 lipca 2017

Toruń kupi nowe tramwaje w przyszłym roku

Komunikacja

Toruń kupi nowe tramwaje w przyszłym roku

Witold Urbanowicz 05 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5