Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń: Co na budowie nowej linii tramwajowej?

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
01-03-2022
Ostatnia modyfikacja:
29-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MZK Toruń

Podziel się ze znajomymi:

Budują torowisko, drogi, chodniki i ścieżki rowerowe, odwadniają, usuwają kolizje – tak w skrócie można podsumować prace przy budowie nowej linii tramwajowej do osiedla Jar. Roboty są realizowane w kilku punktach Torunia.

Na ul. Długiej, po stronie północnej, gotowe jest już koryto, a obecnie trwa układnie podbudowy pod nową jezdnię, torowisko, chodniki i drogę rowerową. Miejsca parkingowe wykładane są już kostką brukową. Powstają już także obrzeża. Tam, gdzie jest to konieczne, prowadzone są roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Za kilka dni prace po stronie północnej się zakończą i drogowcy przeniosą się z robotami na stronę południową.

Na alei 700-lecia Torunia trwa budowa nowej drogi. Po ułożeniu warstw nawierzchni prace obejmą kolejny etap - Szosę Chełmińską.

Wzdłuż ul. Polnej kończą się roboty przy budowie odwodnienia torowiska. Na ul. Watzenrodego, na odcinku od Hubego do Grasera, układana jest podbudowa z kruszywa łamanego pod płytę podtorową. Docelowo powstanie tam zielone torowisko.

W rejonie skrzyżowań Watzenrodego z ul. Grasera i Hubego powstają kanalizacje kablowe elektroenergetyczne, a przy skrzyżowaniu ze Strobanda usuwana jest kolizja wodociągowa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5