Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Torowisko tramwajowe w centrum Zabrza do przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-31 14:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Torowisko tramwajowe w centrum Zabrza do przebudowy
fot. MichalPL, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na remont kolejnego odcinka sieci w ramach projektu unijnego. Przebudowane zostanie torowisko w centrum Zabrza w ciągu Powstańców Śląskich i Religi. Pojawią się też nowe relacje skrętne.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w Zabrzu, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami. Do przebudowy przewidziano 1380 metrów toru pojedynczego.

Torowisko w pl. Teatralnym oraz na ul. Religi przewidziano w technologii podsypkowej. Natomiast torowisko w ul. Powstańców Śląskich oraz na przejazdach przez torowisko wzdłuż ul. Religi zaprojektowano w technologii bezpodsypkowej na prefabrykowanych płytach torowych. Przewidziano również bezpodsypkowe torowisko na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Wolności, przy czym nawierzchnia powinna nawiązywać do istniejącej nawierzchni. Zaprojektowane zostało też nowe torowisko dla nowych relacji Religi – Plac Teatralny oraz Powstańców – Wolności (kierunek Gliwice).

Termin składana ofert mija 9 września. O wyborze decydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%).

Na realizację przeznaczono 10 miesięcy. Zamawiający wymaga aby inwestycja była realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wykonawca jest zobowiązany do organizacji pracy w taki sposób, aby utrzymać ruch drogowy w obrębie dróg znajdujących się w obszarze oddziaływania prowadzonych robót.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5