Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Torowa rewolucja w Szczecinie. Zmiany na Niebuszewie

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-07-08 13:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Torowa rewolucja w Szczecinie. Zmiany na Niebuszewie
fot. MJ
Torowa rewolucja jest rozpędzona także na Niebuszewie. W najbliższą sobotę otwarte dla ruchu zostanie Rondo Sybiraków, a na kierowców czekają kolejne zmiany - informują Tramwaje Szczecińskie.

W ramach tego etapu robót prace prowadzone będą w dalszym ciągu na ulicy Kołłątaja na odcinku od ronda Giedroycia do Ronda Sybiraków oraz wzdłuż ulicy Asnyka na odcinku od Ronda Sybiraków do ul. Boguchwały. Dodatkowo wyłączony z ruchu zostanie pozostały odcinek ulicy Asnyka do Dworca Niebuszewo, ulica Orzeszkowej na odcinku od ul. Kołłątaja do Asnyka, oraz ulica Boguchwały. Prace odbywać się będą przy całkowitym zamknięciu ruchu w ciągu tych ulic.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany:
 • otwarte dla ruchu zostanie rondo Sybiraków wraz z wlotami ulicy Niemcewicza oraz ul. Kołłątaja od strony północnej
 • zamknięty zostanie przejazd przez plac budowy w ciągu ul. Kadłubka. Na obydwu odcinkach dochodzących do placu Budowy wprowadzony zostanie na niej ruch dwukierunkowy
W dalszym ciągu obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:
 • W ciągu alei Wyzwolenia na odcinku od ulicy Odzieżowej do ronda Giedroycia, wewnętrzny pas ruchu przeznaczony jest wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej, z wyjątkiem odcinka przez skrzyżowaniem z ulicą Felczaka, gdzie możliwy jest z tego pasa skręt w lewo dla wszystkich pojazdów.
 • W ciągu alei Wyzwolenia na odcinku od ulicy Krasińskiego do Ronda Giedroycia wewnętrzny pas ruchu przeznaczony jest wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej
 • Wjazd z ronda Giedroycia na ul. Kołłątaja możliwy jest tylko dla autobusów komunikacji miejskiej wjeżdżających na pętlę „Kołłątaja”. Ruch na pętli odbywa się w przeciwnym kierunku niż obecnie. Autobusy wyjeżdżają przez ulicę Barbary do ulicy Długosza
 • Ulica Długosza na odcinku od ul. Św. Barbary do al. Wyzwolenia jest ulicą jednokierunkową w kierunku al. Wyzwolenia
 • Na skrzyżowaniu ulic Naruszewicza – Kołłątaja – Kadłubka zmienione zostało pierwszeństwo przejazdu
 • w ciągu ulicy Staszica, buspas wyznaczony w ciągu tej ulicy dociągnięty został do Ronda Giedroycia, w związku z tym dojazd dla pozostałych pojazdów możliwy jest tylko jednym pasem.
 • Zamknięty został przejazd ulicą Boguchwały
 • Na skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej – Kołłątaja – Warcisława, na wlocie od ulicy Orzeszkowej dopuszczony zostanie skręt w lewo w ulicę Warcisława
Wprowadzenie kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu w ramach tzw. "Torowej Rewolucji" planowane jest na koniec lipca w rejonie Placu Rodła - podaje przewoźnik.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: Nowa trasa tramwajowa na Szafera [zdjęcia]

Przestrzeń

Szczecin: Nowa trasa tramwajowa na Szafera [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 19 czerwca 2021

Szczecin: Pół roku torowej rewolucji

Przestrzeń

Szczecin: Pół roku torowej rewolucji

Redakcja 17 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5