Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Torowa rewolucja. Prace drogowe w rejonie Ronda Sybiraków

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-04-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Szczecin: Torowa rewolucja. Prace drogowe w rejonie Ronda Sybiraków
fot. ZDTiM Szczecin
Najbliższe dni będą trudne dla kierowców poruszających się w rejonie Ronda Sybiraków. Zaplanowane na około 10 dni prace drogowe wymuszają zamknięcie kilku ulic. Ostatnia warstwa nawierzchni oznacza jednak koniec jednego z etapów prac związanych z infrastrukturą dla kierowców.

Od dnia 30.04.2022 wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w związku z przebudową torowisk tramwajowych, w ramach którego w dalszym wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego, na placu Rodła oraz w ciągu ulic Asnyka, Boguchwały i Orzeszkowej.

W związku w wykonaniem ostatniej warstwy nawierzchni jezdni na ulicy Kołłątaja i Rondzie Sybiraków na około 10 dni wprowadzone zostaną następujące zmiany:

Zamknięta zostanie ulica Kołłątaja pomiędzy ul. Świętej Barbary i Rondem Sybiraków, zamknięty zostanie przejazd przez Rondo Sybiraków, dodatkowo, do odwołania, zamknięty zostanie wjazd z ulicy Lubomirskiego na al. Wyzwolenia

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Od 30.04.2022 (dla linii nocnych od nocy 30.04/1.05.2022) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87, 89, 92, 99, B, 522 i 523.

Zamknięcie skrzyżowania ul. Lubomirskiego/al. Wyzwolenia zmiany - w kursowaniu linii 87 i B:

Autobusy linii 87 w kierunku pętli „Podbórz” od przystanku „Odrowąża” kursować będą przez ul. Wąską, ul. Niedziałkowskiego, ul. Unisławy, pl. Witosa, al. Wyzwolenia, ul. Ofiar Oświęcimia i ul. Staszica do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. Nieczynny będzie przystanek „Wąska Floating Arena” zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka (nr 18022). W zamian uruchomione zostaną przystanki: „Wąska” w ciągu ul. Niedziałkowskiego za skrzyżowaniem z ul. Wąską (nr 18691), „Odzieżowa” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Odzieżową (nr 12831), „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia (nr 14221).

Autobusy linii B w kierunku pętli „Osiedle Bukowe” od ronda Giedroycia kursować będą przez al. Wyzwolenia z pominięciem ul. Staszica i ul. Lubomirskiego. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za rondem Giedroycia (nr 12733).

Asfaltowanie ronda Sybiraków - zmiany w kursowaniu linii 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87, 89, 92, 99, B, 522 i 523.

Autobusy linii 57, 63 i 82 od przystanku „Cyryla i Metodego” kursować będą objazdem przez ul. Ofiar Oświęcimia, ul. Staszica i rondo Giedroycia do pętli „Kołłątaja”. Powrót odbywać się będzie przez ul. Barbary, ul. Długosza, al. Wyzwolenia, rondo Giedroycia, ul. Staszica, ul. Ofiar Oświęcimia do przystanku „Cyryla i Metodego” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki:
„Niemcewicza” w obu kierunkach (nr 14391 i 14392),
„Boguchwały” w obu kierunkach (nr 14691 i 14692).
W zamian uruchomione zostaną przystanki:

„Kołłątaja” w ciągu ul. Staszica pod kładką dla pieszych, w obu kierunkach (nr 12720 i 12722),
„Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia, w kierunku pętli „Kołłątaja” (nr 14221),
„Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Staszica, w kierunku ul. 1 Maja (nr 14291),
„Cyryla i Metodego” na żądanie w ciągu ul. Cyryla i Metodego przed skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia, w kierunku pętli „Kołłątaja” (nr 16891),
„Cyryla i Metodego” na żądanie w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia przed skrzyżowaniem z ul. Cyryla i Metodego, w kierunku ul. 1 Maja (nr 16892).
Linie kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy.

Autobusy linii 51, 69, 78, 87 (kierunek Podbórz oraz kursy skrócone do Kołłątaja w obu kierunkach), 89, 92, 99 i B (kierunek Osiedle Arkońskie) od ul. Kołłątaja kursować będą objazdem przez ul. Barbary, ul. Długosza, ul. Naruszewicza do ul. Kołłątaja i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” w obu kierunkach. Na liniach obowiązywać będą dotychczasowe rozkłady jazdy (z wyjątkiem linii 87 i B, których rozkłady jazdy zmienione zostaną ze względu na zamknięcie dla ruchu ul. Lubomirskiego przy skrzyżowaniu z al. Wyzwolenia).
Autobusy linii 522 w kierunku Warszewa/Rostockiej od przystanku „Kołłątaja” zawracać będą na rondzie Giedroycia i dalej kursować będą przez ul. Staszica i ul. Ofiar Oświęcimia do przystanku „Cyryla i Metodego” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” (nr 14392) i „Boguchwały” (nr 14692). W zamian uruchomione zostaną przystanki:
„Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Staszica (nr 14291),
„Cyryla i Metodego” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia przed skrzyżowaniem z ul. Cyryla i Metodego (nr 16892).
Linia kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy.

Autobusy linii 523 w kierunku Zajezdni Golęcin od przystanku „Kołłątaja” kursować będą objazdem przez ul. Kołłątaja, ul. Barbary, ul. Długosza, ul. Naruszewicza do ul. Kołłątaja i dalej bez zmian. W przeciwnym kierunku (Cukrowa/Przecław) od ul. Kołłątaja obowiązywać będzie trasa przez ul. Naruszewicza, ul. Długosza, al. Wyzwolenia, rondo Giedroycia do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. W obu kierunkach nieczynne będą przystanki „Niemcewicza”. Linia kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Szczecin otworzył Aleje Wojska Polskiego. Nostalgia za tramwajami

Przestrzeń

Szczecin otworzył Aleje Wojska Polskiego. Nostalgia za tramwajami

inf. pras. oprac. JR 28 sierpnia 2023

Kolejny raport z torowej rewolucji w Szczecinie

Przestrzeń

Kolejny raport z torowej rewolucji w Szczecinie

Redakcja/inf. pras. 28 lutego 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Szczecin otworzył Aleje Wojska Polskiego. Nostalgia za tramwajami

Przestrzeń

Szczecin otworzył Aleje Wojska Polskiego. Nostalgia za tramwajami

inf. pras. oprac. JR 28 sierpnia 2023

Kolejny raport z torowej rewolucji w Szczecinie

Przestrzeń

Kolejny raport z torowej rewolucji w Szczecinie

Redakcja/inf. pras. 28 lutego 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5