Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Tomasz Wojtkiewicz ponownie prezesem Nextbike

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-12 13:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny/Nexbike

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tomasz Wojtkiewicz ponownie prezesem Nextbike
Fot. Tomasz Wojtkiewicz/twitter
11 sierpnia 2020 rada nadzorcza Nextbike Polska oddelegowała ze swojego grona do pełnienia funkcji prezesa zarządu Tomasza Wojtkiewicza. Zajmował on wcześniej to stanowisko w latach 2012-2018. Równocześnie dyrektorem finansowym Nextbike został Konrad Kowalczuk.

− Obecnie przede mną, Konradem i całym zespołem Nextbike Polska okres intensywnej pracy. Chcemy efektywnie wykorzystać czas, który mamy zgodnie z zawartą z bankami umową standstill. W tym okresie czeka nas dogłębna analiza sytuacji oraz opracowanie i realizacja całego szeregu kluczowych zadań, których celem jest opracowanie i doprowadzenie do przyjęcia planu restrukturyzacji zadłużenia i biznesu spółki – mówi Tomasz Wojtkiewicz, cytowany w komunikacie.

W maju tego roku zarząd Nextbike Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 spowodowała zagrożenie niewypłacalnością firmy. Gwałtowny spadek przychodów spowodował między innymi zakaz korzystania z rowerów miejskich w okresie od 1 kwietnia do 5 maja br.

Jak podkreślała spółka, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej spółki, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości. To wszystko, zdaniem spółki, pozwoli na utrzymanie płynności finansowej, a także obsługi systemów rowerów miejskich w 39 systemach. Restrukturyzacja to standardowa procedura przewidziana kodeksem handlowym w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością. Nie oznacza zagrożenia dla bieżącego funkcjonowania spółki.

− Z racji ścisłej kooperacji z naszym wiodącym akcjonariuszem, Nextbike GmbH, będącym jednocześnie naszym partnerem technologicznym i licencjodawcą, liczymy na uzyskanie efektów synergii, które usprawnią ten proces. Umożliwi to Spółce bezpieczną realizację bieżących działań operacyjnych i przystępowanie do nowych przetargów. — mówi Tomasz Wojtkiewicz, oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienia funkcji prezesa zarządu Nextbike Polska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Co dalej z Veturilo? Miasto planuje „rozwiązanie pomostowe”

Mobilność

Co dalej z Veturilo? Miasto planuje „rozwiązanie pomostowe”

Redakcja/inf. pras. 11 sierpnia 2020

Kross oferuje program długoterminowego wynajmu rowerów

Mobilność

Kross oferuje program długoterminowego wynajmu rowerów

Rafał Dybiński 26 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5