Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Tier od hulajnóg przejmuje Nextbike’a

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-11-15 17:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tier Mobility

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tier od hulajnóg przejmuje Nextbike’a
fot. Tier
Firm TIER przejmuje dziś czołowego europejskiego gracza w branży bike sharingu, firmę Nextbike. Berlińska firma Tier nabyła 100% udziałów w lipskiej firmie Nextbike, zajmującej się wynajmem rowerów. Dzięki przejęciu, Tier rozszerza swoje portfolio współdzielonych, lekkich pojazdów elektrycznych o tradycyjne rowery i e rowery do wypożyczania, tym samym stając się wiodącym dostawcą mikromobilności na świecie w zakresie różnorodnych środków transportu dwukołowego.

Połączenie obu firm sprawi, że Tier oraz Nextbike stają się największym dostawcą mikromobilności w Europie, oferującym ponad 250 000 pojazdów w ponad 400 miastach. Nextbike prowadzi systemy wypożyczania rowerów od 2004 roku, w większości jako jedyny operator dla miast, i w ciągu 17 lat istnienia stworzył dochodowy model biznesowy współdzielonej mobilności. Teraz oba podmioty zaoferują w ramach jednej platformy połączenie rowerów tradycyjnych, e-rowerów, rowerów cargo, e hulajnóg i e skuterów w formie bezstacyjnych, stacyjnych i hybrydowych systemów.

– Przejęcie Nextbike – firmy z wieloletnim doświadczeniem i relacjami w setkach miast  – to wyjątkowa okazja, by przenieść bike sharing na wyższy poziom, skłaniając więcej mieszkańców do rezygnacji z samochodów i oferując najbardziej zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności. Zawsze głęboko wierzyłem w transformacyjną moc rowerów w miastach - i wspaniale jest widzieć, że rynek rowerów szybko się rozwija. Nasze wspólne wartości, takie jak zrównoważony rozwój i szacunek dla miast, wyznawane przez dwa silne zespoły liderów, oparte są na niezłomnej, wspólnej misji Tier, jaką jest zmiana mobilności na dobre – mówi Lawrence Leuschner, CEO i współzałożyciel Tier Mobility.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Tier rozszerzyła swoją obecność do 16 krajów w Europie i na Bliskim Wschodzie, wprowadzając swoje usługi w Polsce, na Węgrzech, w Holandii i Bahrajnie. Znacząca inwestycja w system bike sharingu jest kontynuacją zaangażowania firmy Tier w e-rowery, które miało miejsce w ostatnich miesiącach – po uruchomieniu usług w Londynie i Sztokholmie, firma rozszerzyła swoją ofertę e-rowerów na sześć krajów.

Miniony rok był również pełen wrażeń dla Nextbike, kiedy to firma jeszcze silniej umocniła się na pozycji lidera rynku bike sharingu. Pomimo pandemii, liczba użytkowników wzrosła o 50%, a na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy w sumie 60 miast w 17 krajach zostało zaopatrzonych w nowe lub unowocześnione rowery. Najważniejsze ze zrealizowanych projektów to modernizacja systemu rowerowego KVB w Kolonii z wykorzystaniem 3.000 nowych rowerów, rozbudowa sieci w Budapeszcie, Bilbao i Göteborgu oraz wejście na rynek we Włoszech i Czarnogórze. We wrześniu Wiedeń przyznał firmie Nextbike kontrakt na realizację nowego systemu "WienMobil Rad" obejmującego ponad 3.000 rowerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5