Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tarnowskie Góry rozbudują centrum przesiadkowe i wybudują sieć dróg rowerowych

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-11-14 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tarnowskie Góry rozbudują centrum przesiadkowe i wybudują sieć dróg rowerowych
fot. Lestat (Jan Mehlich), lic. GFDL Wikimedia commons
W Tarnowskich Górach w planach jest powstanie dodatkowym miejsc parkingowych w rejonie dworca – w tym także do ładowania pojazdów elektrycznych. Myśli się także o rowerzystach, dla których powstanie ok. 30 km ścieżek rowerowych i kontrapasów.

Tarnowskie Góry rozpisały przetarg na rozbudowę centrum przesiadkowego wraz z budową infrastruktury rowerowej w mieście. Postępowanie podzielono na sześć odrębnych części. Za rozbudową centrum przesiadkowego na terenie od dworca kolejowego w kierunku ul. Oświęcimskiej kryje się przede wszystkim zadanie związane z budową ok. 200 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Parking będzie wyposażony w system zajętości miejsc, który będzie informował o ilości wolnych miejsc parkingowych. Powstaną także miejsca postojowe dla autobusów oraz sześć miejsc dla pojazdów elektrycznych. Pomyślano także o stacjach szybkiego ładowania.

Dodatkowo w obrębie centrum przesiadkowego powstanie sto zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Parking dla jednośladów ma być zadaszony wiatą konstrukcji stalowej, chroniącą od wiatru oraz opadów atmosferycznych. Miasto ma także zamiar wybudować tunel pieszo-rowerowy o przekroju 4,0 x 2,5 m i łącznej długości ok. 146 m pod torami. Obiekt zaplanowano w rejonie ul. Częstochowskiej w kierunku ul. Lasowickiej.


mat. Tarnowskie Góry

Kolejne zadania dotyczą budowy infrastruktury rowerowej w mieście. Zaplanowano stworzenie łącznie 15 km dróg rowerowych oraz 12 km w formie wydzielonych kontrapasów.

Drogi zaplanowano na ul. Czarnohuckiej, 9-go Maja, Cegielnianej, Dąbrowskiego, Chopina, Miodowej, Zacisznej, Bolesława Śmiałego, Zwycięstwa, Sikorskiego, Wolskiego, Radzionkowskiej, Legionów, Wyspiańskiego, Opatowickiej, Bałtyckiej, Parkowej i Małej. Kontrapasy powstaną z kolei w ciągu ul. Częstochowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. 9-Maja do skrzyżowania z ul. Pokoju, na ul. Mickiewicza (odc. Powstańców Śląskich/Kościuszki), Lelewela, Stara oraz Zwycięstwa (odc. Radzionkowska/Królowej Jadwigi).

Szacunkowa wartość zamówienia dla wszystkich części w przetargu to 43,7 mln zł brutto. Składanie ofert trwa do 16 grudnia. Punkty przyznawane będą za najniższą cenę (60 proc.) oraz za rękojmię (40 proc.). Zamówienie finansowane jest w 85 % ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


mat. UM Tarnowskie Góry

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5