Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tarnowo Podgórne szuka przewoźnika na przyszły rok

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-11-30 13:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tarnowo Podgórne szuka przewoźnika na przyszły rok
źródło: tpbus.com.pl
Gmina Tarnowo Podgórne ogłosiła przetarg na przewozy autobusowe od stycznia do grudnia przyszłego roku. Przewoźnik musi dysponować 24 autobusami i minimum 44 kierowcami.

Tarnowo Podgórne to zamieszkiwana przez ok. 22,5 tys. osób gmina położona na północny zachód od Poznania. Dziś transport w gminie zapewnia TP Bus, czyli przewoźnik będący własnością gminy.

W przetargu poszukiwany jest przewoźnik, który będzie jeździł na liniach w granicach gminy, a poza tym w gminach Duszniki, Kazimierz oraz połączy je z Poznaniem. Szacunkowa wielkość zamówienia to 1 660 000 przejechanych kilometrów.

Od przewoźnika jest wymagane posiadanie 24 autobusów, każdy z nich powinien mieś 85–90 miejsc siedzących. Co najmniej 22 z tych pojazdów powinno posiadać niską podłogę. Zamawiający nie wymaga, by były to nowe pojazdy, ale chce, by miały bardzo konkretne cechy. 75 proc. z nich powinno posiadać pełną klimatyzację, trzy z nich powinny mieć specjalne bramki służące do liczenia pasażerów. Muszą też być wyposażone w wewnętrzną tablicę informacyjną pokazującą kolejne przystanki, a także kasowniki umożliwiające przełączanie się między strefami biletowymi.

Połowa musi spełniać normę emisji spalin Euro 3, a pozostałe co najmniej Euro 2, co – biorąc pod uwagę dość powszechny w Polsce wymóg spełniania najbardziej restrykcyjnej normy Euro 6 – wydaje się być raczej mało ambitnym planem dla transportu w gminie.

Oferty można składać do 18 grudnia. O wyborze tej najlepszej w 99 proc. zdecyduje cena, a pozostałe punkty będzie można zyskać za proponowany termin płatności.

Co ciekawe zamawiający dopuszcza możliwość zmiany ustalonej wcześniej stawki za wozokilometr. Stanie się tak, co zastrzeżono w dokumentach przetargowych, jeśli cena oleju napędowego na stacjach PKN Orlen wzrośnie lub spadnie o co najmniej 7 proc., w stosunku do średniej ceny ON z października 2015 r. W takim wypadku stawka za wozokilometr wzrośnie lub spadnie o 24 proc. stopy wzrostu lub spadku ceny paliwa.

Od oferentów wymaga się doświadczenia w postaci minimum rocznej usługi polegającej na przewozie pasażerów w transporcie zbiorowym miejskim lub gminnym w ciągu ostatnich trzech lat.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Komunikacja

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Martyn Janduła 29 lutego 2016

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Komunikacja

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Witold Urbanowicz 26 lutego 2016

Zlecanie komunikacji operatorom zewnętrznym jest męką

Prawo & Finanse

Zlecanie komunikacji operatorom zewnętrznym jest męką

Dominik Wójcik 27 stycznia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5