Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tarnów: Tymczasowe ronda wygrały z sygnalizacją świetlną

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-15 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tarnów: Tymczasowe ronda wygrały z sygnalizacją świetlną
fot. WU
Tarnów postanowił pozostawić na stałe tymczasowe ronda na dwóch ważnych skrzyżowaniach przy Starym Mieście, które zostały wytyczone na czas prac drogowych. – Trochę było w tym przypadku. Kierowcy tak polubili te rozwiązania, że zażądali wręcz, byśmy nie przywracali sygnalizacji świetlnych – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje na skrzyżowaniach Krakowskiej z Narutowicza i Sikorskiego oraz Lwowskiej ze Starodąbrowską i Mostową, leżących w ciągach ulic pozwalających na ominięcie Starego Miasta, gdzie w pewnej mierze ruch jest ograniczony. Na tych ważnych skrzyżowaniach odbywa się teraz ruch okrężny wokół wyznaczonych barierkami wysepek. Sygnalizacje świetlne, które wcześniej porządkowały tutaj ruch, są wyłączone.

To, że w zamierzeniu tymczasowe ronda zostały, jest w dużej mierze dziełem przypadku. – Prowadzone były duże remonty w pobliżu tych ulic, które spowodowały, że wyłączyliśmy sygnalizacje i wprowadziliśmy tymczasowe ronda. Kierowcy tak polubili te rozwiązania, że zażądali wręcz, byśmy nie przywracali tych świateł, które wg nich, ale i inżyniera ruchu spowalniały przejazd – wyjaśnia Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. – Ruch okrężny jest bardziej wydajny. W godzinach szczytu takie skrzyżowanie szybciej się odblokowuje niż przy sygnalizacji świetlnej – dodaje Ciepiela.

Władze Tarnowa zapewniają, że przyjęte rozwiązania nie zagrażają bezpieczeństwu pieszych, ani nie utrudniają im przejścia. – Zadbaliśmy o to. Przejścia zostały specjalnie wydzielone – dołożyliśmy barierki, by nie było przejść na wprost. Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów ani potrąceń, więc wydaje się, że wszyscy się do tego przyzwyczaili – mówi prezydent Tarnowa.


fot. WU

Docelowo jednak oba skrzyżowania będą wyglądały nieco inaczej. – Ronda są do przebudowy, ale w obydwu przypadkach prace są przed nami. Szczególnie na Krakowskiej, gdzie cały układ komunikacyjny będzie zmieniony. Rondo będzie dużo większe i inaczej zorganizowane – wskazuje Roman Ciepiela.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn: Kolejne skrzyżowania bez strzałek kierunkowych

Komunikacja

Olsztyn: Kolejne skrzyżowania bez strzałek kierunkowych

Przemysław Farsewicz 25 kwietnia 2018

Edynburg. Tramwaj w sondażach jak dyktatorzy – 99 procent

Komunikacja

Edynburg. Tramwaj w sondażach jak dyktatorzy – 99 procent

Jakub Dybalski 11 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5